| Alina9Cornelia a întrebat:

În trecut îmi făcusem un piercing în cartilaj, la un moment dat începuse sa se infecteze și am lăsat gaura sa se închidă, acum o luna am încercat sa-mi fac alta gaura mai jos și aceasta se infectează încontinuu, chiar dacă curat locul, dezinfectez cercelul, folosesc crema. Prima gaura îmi atinsese puțin zgarciul acela bănuiesc eu, la a doua a fost făcută doar în piele fără sa mai atingă, dar nu înțeleg de ce se infectează asa rău si încontinuu. Sa fie de la cercel? E din argint, însă pe el scrie 925. Oare asta sa fie cauza?

3 răspunsuri:
| artemis750 a răspuns:

E posibil ca urechea ta să nu suporte argintul, sau orice alte metale. De exemplu, urechea mea nu suportă argintul, dar suportă fierul, ironic, nu?laughing anyway, ar trebui să mergi la doctor să vezi despre ce e vorba, cum a zis cineva mai înainte.

| Ely167 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să mergi la un medic specialist care te va ajuta cu această problemă. În mod normal nu ar trebui să se infecteze dacă cercelul este din argint.

| Andrea1313 a răspuns:

Du-te la doctor sa vezi ce se intampla. Sau ppate ca nu iti suporta urechea argintul. Poarta aur sa vezi daca se infecteaza si de la el atunci du-te neaparat la doctor. Si eu cand eram mica puteam sa port doar aur, dar acum pot sa port si argint. Bafta!