| LissLiss a întrebat:

in urma faptului ca in adolescenta am mai avut cate ceva cosuri pe fata, mi-au ramas putine urme (nu foarte vizibile), credeti ca daca as incepe sa-mi exfoliez tenul s-ar putea sa treaca( astfel distrugand pielea moarta si asa.)? thinking

3 răspunsuri:
| 123456789eooo a răspuns:

Da! am o prietena care a avut cateva"gropite" sa le numesc asa si nu erau atat de vizibile dar pe ea o enervau asa ca a facut cateva sedinte din astea de exfoliere la dermatologul ei si incet incet au devenit inexistente. acum nu stiu daca poti sa le faci sa dispara si acasa cu fel si fel de exfoliante dar incearca poate merge si acasa
sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| InnaBotezatu a răspuns:

Bunahappy si eu am avut aceeasi problema si am incercat sa imi exfoliez tenul in speranta de a-mi trece "urmele" lasate de acnee dar degeaba. pana acum cateva saptamani. cand cautam diferite metode. si pana la urma am gasit una foarte buna care a functionat am luat serul si cremele ivyss de la top-shop. la inceput sperantele erau minime iti dai seama... dar chiar si-au facut efectul cumtrebuie si acum am un ten impecabil pot spune. si o sa continui sa folosesc acele produse deoarece sunt foarte bune pentru diverse si plus ca au un factor mare de hidratare...