| Ieusântanalfabet a întrebat:

Bună, intenționez sa ma duc la un majorat peste 2 săptămâni și sincer nu știu cum sa ma îmbrac, as merge pe un trening Guess da știu este eveniment dar nu este nici nunta ca să port costum cu sacou sau blugi cu cămașă, voi ce sfat îmi dați?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Cum sa te duci in trening?
Ma mir ca nu te-ai gandit sa te imbraci in șort si tricou, ca la ora de sport. Un sacou, camasa si un pantalon negăurit este cel mai indicat.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Categoric NU trening, indiferent ca-i guess sau dorali.
Treningul este pentru joaca, pentru sport si pentru alergat prin curte sau parc.

La un majorat mergi imbracat ca la o nunta, mai ales daca este la restaurant elegant: costum intreg sau imbracat "smart casual", adica camasa, sacou si pantaloni normali cu pantofi de piele, ori porti blugi normali ( fara gauri in ei si fara petice) si evident fara masuri mari, ca sa-ti cada in vine sa ti se vada chilotii.
Incaltamintea recomandata este: pantof sau gheata eleganta, nu tenisi, nu adidasi!

| Vântulalb a răspuns:

Trening la majorat? Aia nu e intrecere sportiva.
Fetele vor fi in rochite vaporoase, cu pantofi eleganti, si tu in trening?! Mai bine renunta sa mai mergi daca nu stii sa te imbraci.

| MrAM a răspuns:

Cum te simti tu confortabil. As recomanda blugii cu camasa. Dar si ceva care sa te scoata in evidenta insa sa nu te faca sa pari un dubios laughing