| xBlueEyes a întrebat:

In Mai o sa fiu nasul mic la o nunta. Da, O NUNTA!
Habar nu am cum sa ma imbrac. Oare sa ma imbrac elegant, in costum pentru ca sunt nasul mic, sau sa iau tenesi, un sacou cu o camasa si blugi? Vreau sa mentionez ca am aproape 14 ani si vor fi foooarte multi tineri la nunta.
Va rog sa dati si niste linkuri cu poze, daca se poate. Multumesc mult! Normal ca dau funda, duh.

Răspuns Câştigător
| Bluebutterfly80 a răspuns:

E perfect! bravo! o sa fii un super nas happy

8 răspunsuri:
| xBlueEyes explică:

EDIT: Vreau sa mai mentionez ca nu este o nunta de fite... si apropo in niciun caz nu ma duc la nunta in costum intreg, cu pantofi de lac. Vreau asa. mai casual, nici prea-prea dar nici foarte foarte, vorba aia. Trebuie sa ma simt bine pentru ca voi dansa. nu pot sa dansez in pantofi de lac. Cred laughing

| TheAce a răspuns:

E totusi o nunta. Tinuta trebuie sa fie ''la 4 ace''. Costum, camasa cravata si pantofi. Imperativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vei fi nas, mare sau mic, trebuie neaparat sa fii imbracat elegant. Macar pentru respectul mirilor. Nu cred ca vrei sa-i faci de rusine, sa spuna lumea: uite ce nasi are!

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Ehhh, nu in tenesi ca doar nu mergi la fotbal! sunt costume foarte faine si moderne! da si tu un tur prin magazine si vezi ce iti place! plus ca anul asta se poarta papioanele colorate daca vrei sa fi in trend!
deci trebuie sa fi elegant, ca doar unul e nasul mic! happy

| xBlueEyes explică (pentru Bluebutterfly80):

Mi-am cumparat:
-un sacou bleumarin inchis cu maneci care se pot ridica
-pantaloni de stofa asortati sacoului( de aceeasi culoare)
-pantofi de piele intoarsa bleumarin inchis, dar mai deschisi decat sacoul
-camasa alba
-camasa roz.
ASta e toata costumatia mea. Cred ca e bine, nu?

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru xBlueEyes):

E perfect! bravo! o sa fii un super nas happy

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Ai 2 raspunsuri bune si nu-ti pot lua funda.

| SandraM a răspuns:

Tenisii aia ies din discutie din prima. La nunta de imbraci frumos, mai ales ca o sa fii nasul mic. happy

| GatitulMiresei a răspuns:

Finii tai vor aprecia efortul de a te imbraca adecvat unei ocazii speciale, cum e nunta.
Cateva idei:
http://www.gatitul-miresei.ro/costum-mire-vand-dinasty-stofa-lana-15
http://www.gatitul-miresei.ro/costum-mire-vand-stofa-lana-4