| Euletitia a întrebat:

Intrebare pentru fete: ce articole vestimentare nu ar trebui sa lipseasca din garderoba unei femei/fete elegante?
Eu am urmatoarele must-have-uri vestimentare:
-o rochita neagra de ocazie
-o rochie uni intr-o culoare puternica dintr-un material subtire pentru vara
-o rochie uni intr-o nuanta mai puternica dintr-un material mai grosut si cu maneci 3/4 pentru primavara-iarna-toamna
-2 camasi albe
-cateva bluze/camasi colorate, atat cu maneca scurta, cat si cu maneca lunga9rosie,roz, lila, mov, albastru, galben, verde, turcoaz etc)
-2 perechi de pantaloni la dunga, intr-o culoare sobra si neutra, precum bleumarin, negru, maro, bej ori gri
-2-3 fuste midi in croiala care ne avantajeaza, de asemenea in culorie neutre:gri, bleumarin, negru, maro sau bej
-2-3 sacouri negr usau bleumarin din stofa
-un blazer de vara din bumbac
- o fusta/rochie alba de vara
-un costumas-sacou cu maneca scurta si fusta-intr-o culoare pastel pentru vara
-o piesa cu buline9de preferat o bluza alba cu buline negre sau o bluza neagra cu buline albe pentru a putea fi cat mai usor asortata in diferite tinute)
- o pereche de jeansi din material de calitate, avand o croiala care sa ne avantajeze silueta
-3-4 pulovere de calitate, din casmir sau lana, in diferite culori9rosu, mov, galben, gri etc)
-un palton de stofa, eevntual accesprizat cu guler si mansete de blana
-un pardesiu de stofa de lungime emdie
-o haina de stofa de lungime 3/4
-o pereche de pantofi cu toc negri din piele( de prefereta din piele intoarsa)
- o pereche de pantofi colorati din piele c u toc pereche de balerini negri din piele
-o pereche d e balerini colorati din piele
- o pereche de pantofi decupati in fata si in spate din piele in culoarea preferata
- o pereche de cizme din piele intoarsa starmte pe picior, de preferat negre
- o perecehe d ecizme de piele cu toc
- poseta XXL neagra din piele
-o poseta alba sau colorata medie din piele
-un plic de ocazie
-o pereche de pantofi de ocazie
-3 sutiene de calitate
-cosmetice de foarte buna calitate: ruj in 2-3 nuante, gloss, rimel, fond d eten, fard de pleoape in 4-5 culori, fard de obraz, pudra, tus negru(folosite nu toate odata, ci in functie de ocazie si de problemele tenului, de defectele pe care vrei sa le acoperi prin machiaj si de calitatile pe care vrei sa le evidentiezi cu ajutorul acestuia)
-oja de calitate rosie, roz, bej, crem, lila etc
o trusa de manichiura si pedichiura complet utilata
-un uscator de par
--un epilator
-o placa d e intins parul
-un ondulator
-o peire buna de par
-un sampon adecavt tipului de par
-o vopsea de par de ce a mai buna calitate(pentru cele care isi vopsesc parul)
-cate o oglinda mica in fiecare poseta si o oglinda buna in casa
-o crema buna pentru fata, potrivita problemelor cu care s e confrunta(cosuri, pete, pistrui, riduri etc)-daca se confrunta-si potrivita tipului de ten
Cred ca toate acestea sunt necesare unei femei/fete elegante si mereu sigure pe ea. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| 1DPinkpOint a răspuns:

Da,ai scris cam tot ce ii trebuie unei femei, desigur sa nu uitam atitudinea, Hainele si celelate sunt lucruri care ne avantajeaza "la suprafata", insa o atitudine eleganta este intotdeauna de admirat.happy

| Euletitia explică (pentru 1DPinkpOint):

Ai mare dreptate: o atitudine elganta, decenta si sigura pe sine, un mers gratios si un zambet cochet sunt elemente definitorii in tinuta unei femei elegante!

4 răspunsuri:
| Euletitia explică:

As mai adauga cateva must-have-uri si in zona accesoriilor:
-o curelusa ingusta neagra din piele lacuita
-2-3 cureluse din piele colorate
-5-6 esarfe din matase naturala fina viu colorate, uni sau cu imprimeuri(animal print, dungulite, print floral etc)
-un colier de perle
-un set de bijuterii din aur:cercei, lant, bratara si 2 inele
-cercei din argint si bratara din argint
-un colier de perle
-un ceas de mana
In ceea ce priveste imbracamintea, as amia dauga:
-o bluza neagra super eleganta si feminina, eventual cu aplicatii din dantela
-un costum stil bussiness din 3 piese; sacou, fusta si panatalon, pentru a putea fi purtata in 2 tinute diferite(sacou-fusta, sacou-pantalon) gri, negru sau bleumarin
-opiesa animal print(o pereche de pantofi cu toc/sandale cutoc/balerini, un plic, o bluza, o esarfa, o jacheta ori pentru cele mai indraznete chiar o rochie)
-un trenci intr-o croiala moderna si intr-o culoare puternica: rosu, mov, portocaliu, albastru, galben sau turcoaz ori verde
-dressuri culoarea piciorului
-dresuri negre mate
dar si un parfum cu aroma preferata, fllorala, fructala etc, care sa ne faca sa ne simtim adevarate zeite din Olimp

| iubesc a răspuns:

Ai uitat de parfum...

| Conteaza123 a răspuns:

Totul de calitate super... Eu le am pe toate de calitate dar unii nu au bani sa isi cumperee