| WhoCares a întrebat:

Buna,intrebare pentru fete cum isi fac unele parul. nu stiu cu sa explic,nu e nici ondulat,nici cret si chiar nu stiu ca sa va arat poze. si e totusi lipit de cap,adica nu cu volum sau stiu eu,deci chiar nu stiu cum sa explic,daca aveti vreo idee.
Multumesc anticipat, dau funda:*.

19 răspunsuri:
| Daalalifnuunalif a răspuns:

Pfrobabil, si-l fac pe bigudiuri dat mai intai cu gel; ori daca nu, si-l dau cu zeama de lamaie amestecat cu zahar, si apoi si-l fac cu ondulatorul. Sper sa iti iese, bafta!

| LoriLoL a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

In secolul 21 cu zeama de lamaie si zahar? oameni buni!

| LoriLoL a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Probabil este coafat din perie. bucle usoare care se aseaza foarte frumos si persista

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru LoriLoL):

Draga mea, nu e vorba in ce secol suntem, important este sa persiste si sa-ti iese coafura!

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru LoriLoL):

Ei, dupa aceea, nu mai trebuie sa-l pieptini. Se aranjeaza de la sine. Il pieptini in timp ce-l dai du acea solutie. Apare un par oandulat, ca si cum l-ai da cu fixativ. Asa era o colega de-a noastra. Era de invidiat!

| LoriLoL a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Ok.problema e alta.acum multi ani mi-am facut si eu bucle cu apa si zahar.a trebuit sa ma tund pentru ca era groaznic.nu puteam sa-l curat nici dupa sampon sa-si revina la normal.in fin e faceti ce vreti.dar avem multe alte metode mai moderne

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru LoriLoL):

Hei, dar eu aici nu am mentionat de apa si zahar draga mea. Reciteste mai si vezi ca am menntionat destul de bine Zeama de Lamai! Nu incerca sa compari Zeama de Lamaie cu Apa! Bine? Nu este vorba aici de modernizare, aici vorba sa te descurci cat mai eficient cu ce ai la indemana, sa nu platesti coafeza.

| LoriLoL a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Zeama de lamaie sau apa tot cu zahar se amesteca si cam acelasi efect,

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru LoriLoL):

Ei, nu chiar. Ia incearca tu, o mana s-o treci prin zeama de lamaie simpla, si pe cealalta sa o treci prin apa simpla. Ce simti dupa uscare?

| LoriLoL a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

In fine.fiindca am un salon e normal sa folosesc produse prof.nu vreau sa scot asta in evidenta ci faptul ca nu mai folosesc met de genul asta.seara buna!

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru LoriLoL):

Ai toata libertatatea sa faci ce vrei. Dar sa nu uitam ca sunt metodele cele mai naturale. Gelul de par, produce caderea parului, ca si alte produse ca: vopsitul parului, fixativul, si multe altele. Este mult mai bine sa fii naturala! Asemenea!

| LoriLoL a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

(imi place naturaletea, parul nu mi-l vopsesc si nu abuzez de produse, doar fiindca le am)

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru LoriLoL):

Foarte bine, te premiez cu papion! Este bine acum?

| LoriLoL a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Pardon!

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru LoriLoL):

Ei, incercam sa fiu si eu cat mai generoasa vorbind metaforic doar.

| LoriLoL a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

Ah,nu am inteles ce papionhee hee

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru LoriLoL):

E bine ca ai inteles acum.

| WhoCares explică:

Nu,nu buclesad nu stiu cum sa explic...

| radukucraciun a răspuns:

Nu sunt fata dar cred ca aici o sa gaseti raspunsul https://www.youtube.com/watch?v=9ZJMUrP_S60