| arianaterzi a întrebat:

intrebarea este adresata fetelorbig grinbig grin..am tenul foarte uscat..am incercat mai multe creme dar mai rau imi fac. Am tenul uscat si cateodata se exfoliaza(am cojite fiarte mici si fine) help

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna! Poti sa iti faci masca cu argila pentru ten uscat:
http://www.youtube.com/......ttp?/watch Du'te direct la minutul 7:48.

Apoi du'te la farmacie si intreaba de creme pentru. ten uscat, iti spusa nu cumperi nimic de la avon sau oriflame, adica daca ai ten uscat mai bine iti iei niste creme de la firme care se ocupa exclusiv de producerea de creme. Poti folosii crema apidermin, e o rema care hidrateaza foarte bine, si previne aparitia ridurilor, cum spune si fata din videoclip pe tenul usact apar foarte repede ridurile asa ca e bine sa previi si acest aspect.

| ikram a răspuns:

Iti recomand cremele de zi si noapte Hegron cu unt de shea. http://atshopping.ro/......search.php

| arianaterzi explică (pentru ikram):

Multumesc pentru raspuns. pupici

| Uoana a răspuns:

Mergi la farmacie si spune-le alora sa-ti dea o crema pentru ten uscat, nu mai folosi creme aiurea, fara sa stii ce au in componenta... sau mergi la dermatolog, asta in caz ca nu se gaseste unu' pe TPU sa-ti prescrie crema ''minune''big grin

| wildcat01 a răspuns:

Sal, arianaterzi, si eu am avut o problema asemanatoare si oricate creme si masti am fol nu au tinut, asa ca am folosit Fluocinolon si chiar mi-a trecut, si nici cosuri nu mi-au aparut.crede-ma e bun.

| dennygeorge a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sati cumperi creme de la Avon parerea mea ca este cea mai buna......Asa aveam si eu si mi-a trecut tot, acum am pielea foarte fina si curata!