| anonim_4396 a întrebat:

m-am gandit sa-mi pun unghii false pentru prima data, vreau sa le tin doar 2 zile.imi vor strica unghiile naturale daca le tin atat? si cum le dau jos?

Răspuns Câştigător
| Dia a răspuns:

Salut :*

Daca iti vei pune unghii false cu lipiciu` ala care il primesti odata cu unghiile, nu o sa te tina nici o orawinking! Crede'ma am incercatlaughing

Daca iti pui unghii false 2 zile s'ar putea sa nu iti strice unghiile, numai depinde si cu ce le lipesti...

Daca le lipesti cu "Picatura", "SuperGlue" sau chestii de genu' nu'i prea bine pentru. ca le dai jos greu si iti cam strica unghiile. Dar 2 zile nu cred ca e nimic. Dar 2 zile nu mai multtongue!

Sfatul meu ar fi sa nu iti pui unghii false, unghiile naturale sunt foarte dragute! Iti poti face tu tot felul de chesti pe unghii, de ex: french, sau sa cumperi chesti din astea' mici de lipit pe unghi! big grin

Si e mai sanatos fara unghii false.winking

Sper ca te'am ajutat.
Pa-pa :*!

15 răspunsuri:
| DiannaDi a răspuns:

Depinde ce unghii false vrei sa iti pui.
daca sunt din magazin, nu iti vor afecta unghiile, dar daca sunt din gel/portelan, ca le tii o zi, sau o luna, totuna e deoarece iti pileste toate unghiile si le subtiaza.
bafta happy
sarbatori fericite big grin

| 123456 a răspuns:

Pentru doua zile nu-si fac nimic unghiile tale eu le-am tinut si saptamani intregi. ca sa le dai jos le ti in apa calda

| Ancutsa a răspuns:

Buna!
poti sa-ti pui, nu ar fi nici o problema. ti le face pe masura unghiilor tale, dar ai grija sa nu ti le faci prea lungi ca o arate urat.
Le poti da jos foarte usor, depinde cu ce le lipesti. daca nu reusesti, pune-le in apa calda cateva minte.
Iar daca nu esti totusi convinsa sa-ti pui, mai bine ti le lasi pe ale tale naturale. le faci frumoase si o sa arate bine si asa!

Pa paa! >big grin

| Helăăău a răspuns:

Nu-ti face griji oh go on, nu cred ca rezista 2 zile decat daca nu pui mana si nu atingi nimic.
Nu afecteaza unghiile naturale, de obicei lipiciul care il primesti cu unghiile nu este deloc bun! Foloseste cu super-glue ca e mai rezistent putin ( nu ti se vor strica deloc unghiile naturale )
Crede-ma, stiu din proprie experienta :d
Se dau simplu jos, doar incerci sa ti le scoti ( nu o sa te doara laughing )

:*

| HoneyBooBoo a răspuns:

Nu îţi strică deloc unghiile naturale.winking
Sper că ţi-am fost de ajutor!
XoXo.;*

| haiZI a răspuns:

Ingrijeste-ti unghiile naturale pana ajung cum iti plac tie, iar cele false se dau jos cu acetona si apa calda.Asa face o verisoara mai micuta.

| ddanaraluca a răspuns:

Hey, LittleAngel
nehh, nu cred ca dauneaza la unghiile naturale oricum, sa nu faci un obicei din asta
acum depinde ce fel de unghii false, oricum se dau jos cu apa calduta.adica le inmoi in apa calduta si se dezlipesc
Succes

| sfdshsnsa a răspuns:

Ba da, mama lucreaza la un centru SPA, duap ce si-a pus unghii au inceput sa i se exfolieze. Unghiile ei naturale dupa 6 luni si-au revenit...

| StefiM a răspuns:

Nu se vor strica indiferent cat le ti.Ca sa le dai jos recomand sa bagi mainile in apa fiarta(suportabil) si tragi de iele nu doare si le dai jos.

| nic3rr a răspuns:

Da se poate sa iti strice unghiile deoarece ti se vor lipi prea tare si nu prea poti saa le dai jos apoi vor arata urat...iti recomand daca vreichiar 2 zile mai bine tinele doar ziua si noaptea dale jos...sau invers.
Mult Succes!

| Foca a răspuns:

Nu iti vor strica numic. Le dai jos cu apa calda dar le ti mai mult funda te rog

| Gabitzooo a răspuns:

Stai linistita unghiile naturale vor fi protezate atata timp cat aplici unghiile false corect si iti recomand niste unghii false mai de calitate(oleaca mai scumpe dar merita) pot fi unele gata vopsite si cu paiete etc si despre desprinsul acestora : cand vrei sa le dai jos inmoaiele intr-un castron cu apa calduta(poate fi oleaca fierbinte) si o sa se dezlipeasca SFAT : daca vrei sa le tii mai mult de 2 zile foloseste picatura sau un superglu (cate o picatura mica) dar pentru doar 2 zile foloste lipiciul pe care t-il da cu unghiile false, bafta cu manichiura(nu stiu daca am scris corect) big grinbig grin:X

| AngellenDoll a răspuns:

Depinde daca vrei cu gel s-ar putea sa iti skada din rezistenta dar daca e ceva de genu "mai simplu nu stik deloc" happy cu placere

| PatiPatrice a răspuns:

Se vor strica.Eu am incercat o zi, si acum unghiile mele sunt varza, cum le dezlipesti? Pai cu acetona!

| Evelyna a răspuns:

Buna! Cu siguranta ca nu iti vor strica unghiile daca le porti doar 2 zile.Verisoara mea le-a tinut mult mai mult timp si ii s-au sticat unghiile. Dar nu ma asculta ca nu ma pricep.