| Pinguuuin01 a întrebat:

happy As vrea sa imi pun unghii false [ nu din gel ]. M-am gandit la acel gen de unghii din plstic dar am auzit ca atunci cant ti le dai jos, din cauza lipiciului care se foloseste, sunt sanse sa iti cada si unghiile naturale. Mai exista si alt fel de unghii false sau pe cele din plastic, le pot lipi si cu altceva? Multumesc.:* dau funda puppy dog eyes!

13 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Sa iti cada si unghiile naturale, pai cata lipsa de calciu sa ai? Nu iti cad si unghiile naturale, insa exista si unghii false care au lipici direct pe ele, nu vin cu lipici separat, poti sa iti iei din alea, sunt mult mai usor de dat jos si nu afecteaza unghia cu nimic, cred.

| elenuyzy a răspuns:

Nu cred ca mai sunt altfel. eu am avut din acelea din plastic si nu mi-au afectat unghiile naturale

| Pinguuuin01 explică (pentru elenuyzy):

Si cand ti le-ai pus, ai folosit lipiciul acre s-a dat? Fiindca unde am vazut eu, costa un leu si nu cred ca acel lipici este foarte OK. big grin

| AdyRo98 a răspuns (pentru Pinguuuin01):

Scuze da eu sunt baiat numi pun inghii false stiu de la colege

| elenuyzy a răspuns (pentru Pinguuuin01):

Nu, ca nu era bun. super gluehappy

| Pinguuuin01 explică (pentru AdyRo98):

laughing.

| AdyRo98 a răspuns (pentru Pinguuuin01):

Ce? miane ma pozez pe plaja cu unghii false siti trimit pozele imi fac 201

| Pinguuuin01 explică (pentru AdyRo98):

Ok.rolling on the floor

| Florea_Costel_1994 a răspuns (pentru Pinguuuin01):

Super glue e bun si costa un leu sau cincizeci de bani

| AdyRo98 a răspuns:

Foarte rar la cei cu unghiile sensibile sau cei care au deficit de calciu(cum are o colega de clasa)sa iti afecteze si unghiile naturale, dar ai grija si ce fel de lipic folosesti si cat folosesti

| Pinguuuin01 explică (pentru AdyRo98):

Daca nu am lipsa de calciu, nu sunt sanse sa mi se intampe nimic cu unghiile naturale? confused

| Lizu a răspuns:

Buna. Sincer nu te sfatuiesc sa iti pui unghii de plastic.Acel lipici care il au nu este foarte bun, iar daca vei cumpara alt lipici, Super Glue sau alta marca iti va afecta unghiile.Mie mi le-a afectat.Au inceput sa se indoaie coltul unghiilor. Orice lipici de genul asta mananca calciul.Mai bine dati unghiile cu ulei de ricin, sa creasca mai repede, si lasa unghiile de plastic.Mereu vor fi apreciate cele naturalewinking

| Pinguuuin01 explică (pentru Lizu):

Eu nu vreau unghii false pentru ca sa imi fie mai mari, le vreau ca sa-mi pot face model la mana dreapta fiindca nu am indemana cu mana stanga si nu imi place ca la mana stanga sa imi arte calumea si la dreapta sa imi fie pocite. big grin sper ca ma ntelegi. multumesc oricum. big hug