| BBAlyss a întrebat:

Buna
M-am tuns de 4 luni de zile, si de atunci nu mai imi creste parul
Mi-as dori sa imi creasca pana incep liceul, deci ce as putea sa fac?
Si, care ar fi cauza pentru care nu imi creste?

6 răspunsuri:
| dedfgv a răspuns:

Ia un supliment de vitamine(se gaseste la orce farmacie)si maseazati scalpul cu ulei de ricin si lasa-l sa actioneze cel putin 30 min si dupa de speli normal

| dedfgv a răspuns:

Sau iti pui extensii

| alinoovsky a răspuns:

Salutare! Pai daca te-ai vopsit,asta e cauza,atunci cand te vopsesti(chiar si cu nuantator)parul creste ori foarte greu, ori deloc intr-un an.Incearca sa-ti faci diverse masti naturale de par(din ulei de ricin,de ex) sau sa te speli cu diverse ceaiuri ce stimuleaza cresterea parului :urzica,frunzele de piersica,salvie,rozmarin, busuioc, lavanda. Tunde-ti varfurile macar o data la doua luni. Sper ca te-am ajutat!

| mona a răspuns:

In 4 luni de zile trebuia sa ti creasca aproximativ 4 cm

| RфZaημtzα a răspuns:

Leaga-l in coada impletita,daca poti si iti va creste mult mai repede iar cauza cred ca este din cauza parului tau,e diferit la fiecare om,poate il ai cret,unora le creste mai repede, altora mai incet, depinde de om.

| Paulla230299 a răspuns:

Asa am patit si eu. da e foarte dificil si mie mi sa parut.nu iti fa griji o sa iti creasca imediat