| Ddyyaa94 a întrebat:

Am parul saten inchis si as vrea sa ma vopsesc blonda inchis.Am incercat cu nuantator dar nu a mers. Acum vrea sa folosesc un decolorant dar mie cam frica caci am auzit ca el cam strica parul si se folosesc doar ca sa poti sa-ti faci suvite. As vrea ceva care sa se ia dupa cateva luni. Ce imi recomandati? E bun decolorantul? Cat trebuie tinut pentru a obtine un blond inchis?

Răspuns Câştigător
| Denise_3997 a răspuns:

Eu zic ca o iei treptat. Decolorantul arde parul intr-adevar. Si eu sunt saten inchis si am facut prostia.chiar de 2 ori (de de prima oara nu ma invatasem minte) sa bag decolorant in par + vopsea (nu poti sa ramai asa, cum te face decolorantul) si pot sa-ti spun ca mi-am ars parul rau de tot. Sarma. Cand il spalam, nici nu puteam sa trec cu degetele prin el. La contactul cu apa era si mai rau. Deci. Daca vrei sa te faci blonda, incearca sa o iei treptat. Decoloreaza-te putin cate putin sau incepe mai intai cu suvite. Pe care ulterior le faci mai multe si tot mai multe. Pana cand parul tau este gata sa treaca la o noua culoare. Sper ca te-a ajutat.

2 răspunsuri:
| ghfgjgjkgj a răspuns:

Decolrantu se tine intre 15-30 minute cu cat il lasi mai mult cu aat devine mai deschis
dar risti sa iti iasa un galben
si eu am parul saten inchis si mi-am facut suvite cu decolorator si au iesit galbene gen cum avea lady gaga parul in telephone

| roxanik_5050 a răspuns:

Pai ia-ti un nuantator de blond de la von...am si eu parul saten inchis.si nuantatorul(blond) iti da o culoare ff misto la par...succes
dar daca vrei sa folosesti decolorant e problema ta