| ana201010 a întrebat:

Buna! M-am vopsit si a iesit portocaliu. Ce ar trebui sa folosesc ca sa-l fac un saten, saten-deschis, sa-l neutralizez avand in vedere ca a iesit destul de portocaliu-galben? Stiu de sampoanele mov si albastre, dar daca ar fi sa folosesc o vopsea peste, ce nuanta acopera portocaliul si il neutralizeaza?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Brunet poti sa te faci negru ca abanosul

| dullcat a răspuns:

Buna.Ce tip de vopsea ai folosit? Cel mai ok ar fi sa mergi la un salon, deoarece alte experiente acasa e posibil sa dauneze parului tau.

| Freya1 a răspuns:

Cand vrei sa iti schimbi culoarea radical la par, trebuie întâi decolorat și pe urma vopsit.
Dacă ai dat cu vopsea direct si a ieșit asa, poți sa te revopsesti din nou cu o alta culoare ca se vor spala în timp amândouă și va fi un haos.

Sau poți sa mergi la un salon, sa te decolorează șiș a îți facă, culoarea pe care o vrei.