| Dvxy97rulov a întrebat:

M-ar interesa un nuantator bun. Am parul saten inchis si vreau sa mi-l deschid putin (in nici un caz blond). Face si la saloane cu nuantator?(pret aproximativ?)

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ca sa-ti deschizi parul la culoare, substanta pe care trebuie sa o folosesti trebuie sa aiba amoniac/oxidant(asta e cel care deschide/decoloreaza parul), deci nu se mai numeste nuantator ci vopsea.Concluzia e ca un nuantator nu iti poate dechide parul. Exista o vopsea(revlon) pe care am incercat-o eu si scrie ca nu are amoniac(dar iti dai seama ca are ceva amonic daca mi-a deschis parul cu 2 tonuri)In orice caz mai bine te duci la un salon sa te lamureasca.

| TommoGirl a răspuns:

Cam da. Acum depinde de salon.