| Alexandra_Alina_1997 a întrebat:

Buna, m cumparat de curand o perie electrica de indreptat parul : fast hair straightener hqt-906.Imi apare pe display Err, nu se incalzeste, stie cineva unde ar trebui sa apas. sau nu stiu sa o resetez, se poate? funda.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

"Hair straighteners recalled over electric shock risk.
Hair straighteners are being recalled over a risk of electric shock due to easily accessible live parts."
Anyone who owns the product, which is made in China, is being advised to stop using it immediately and remove from the mains.

In a product recall posting on its website, Electrical Safety First said: "This product is dangerous, please stop using it immediately."

http://www.peterboroughtoday.co.uk/......-1-7225301

Daca e cumparata din magazin, o duci inapoi. E posibil sa se fi defectat si se poate inlocui.

| Alexandra_Alina_1997 explică (pentru dannyel86):

Nu e din magazin. e luata de pe un site...

| dannyel86 a răspuns (pentru Alexandra_Alina_1997):

Nu stiu cum vei rezolva problema, dar, de vreme ce producatorii au stipulat ca sunt probleme cu acest model, va trebui sa te orientezi spre alt produs, mai bun.
Dar asta dupa ce te interesezi daca merita investitia sau nu.