| Kasia a întrebat:

Ma duc la mare cateva zile si nu stiu ce haine sa-mi iau la mine.
Imi dau seama ca nu stiti ce haine am eu si poate nu puteti sa-mi raspundeti concret insa as vrea cateva sugestii: rochii/pantaloni/papuci...de seara/de zi? Chiar nu stiu ce sa pun in bagaje.As lua tot dulapul. Ajutor! Funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!:* iti sugerez sa iti faci tinute. Pentru fiecare zi. Tinuta completabig grin! Le poti combina. Nu iti lua multe perechi de pantofi cu toc! doar pentru seara, o pereche sau Doua.haine simple, gen pantaloni scurti,tricoiri largi,rochite tunice, o Camasa tunica, genti, accesorii, agrafe! Produse igiena, nu exagera sa le iei degeaba. I-a strictul necesar!

5 răspunsuri:
| Rakanishuu a răspuns:

Vreo 2 costume de baie, 3 rochii scurte/lungi ( cum vrei ), 2 perechi de pantaloni scurti, una de pantaloni lungi, o bluza cu maneca lunga, 5 tricouri/ maiouri. Slapi, balerini, tenisi.

| simpluone a răspuns:

Daca este Mamaia sa nici nu te gandesti la tocuri. Faleza e cu piatra cubica iar terasele cu podete din scanduri. Mare risc sa ramana tocul intepenit pe undeva.

| Crissie90 a răspuns:

Pe bune daca ai peste 10 ani ar trebui sa stii ce se pune intr-un bagaj. pune si tu acolo 2 perchi de sandale, 1 de balerini, slapi, 1 pereche de adidasi, hanorace, maieuri, rochite, pant. scurti si o pereche lungi, chiloti, sosete, periuta de dinti... puii mei! laughing

| Gloryuta a răspuns:

Eu zic sa iti duci multe fuse, rochii de plaja\vara deoarece este vara. Poti sa iti duci 2 perechi de slapi si multe sandale. Poti 5 iegari si 10 tricouri, si poti si 2 jerseuri daca cumva te prinde furtuna si eventual si niste pantaloni de trening.
Crede-ma! si eu peste 3 zile plec la mare si ma pricep la haine. Exact asa mi-am pus si eu in valiza, cgiar si anul trecut si mi-au fost de mare folos!
Daca nu iti este clar ceva, poti sa imi spui!