| Dyia67 a întrebat:

Buna, ma epilez cu aparat electric (smulge firele) cum se procedează înainte și după sa nu ma mai irit, ce pot folosi pentru iritații sa treacă repede?

3 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Scrub înainte, nu te speli cu apa fierbinte înainte sa te epilezi și după epilare aplici o crema hidratanta care stii ca nu te irita.

| Denis67 a răspuns:

Încearcă la început sa folosești scrub înainte și dacă te iriti poți folosi puțin spirt

| 123AndreeaDaniela456 a răspuns:

Trebuie sa ai pielea curata si uscata cand te epilezi, deci preferabil este sa te fi spalat cu 2 ore inainte aptoximativ. Dupa epilare te dai cu putin spirt si cam atat. Ulterior cand se usuca pielea poti da cu o crema hidratanta.