| Daiana90 a întrebat:

Ma puteti ajuta va rog in legatura cu machiatul.Chiar nu stiu ce imi sta bine si ce nu...nu stiu cum sa ma machiez in asa fel incat sa imi scot in evidenta partile frumoase ale fetei.Am fata palida, sunt alba la fata si am ochii caprui. Daca va ajuta am parul castaniu si cateva suvite blonde:p.Nici la par nu ma pricep deloc.Acolo sunt iarasi varza. Daca imi prind parul arat prea...plinuta ca am obrajii mai "dolofani"laughing si daca il las desfacut arat ca un cainelaughing mai rau ca il am si foarte des.Nu vreau un machiaj strident, sa pot merge si la scoala asa dar nu stiu cum sa il fac, cu ce culori, ce modele, cu creion sau fara.Deci ajutati-ma cu ceva idei va roghappy.

9 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Ca sa nu iti mai para fata plinutza. foloseste un blush. pe care sa'l aplici nu stiu cum sa explicthinking uhm. ascendent spre tample.thinking si va crea impresia unei fete mai slabe. iti poti contura pleoapa superioara co khol negri si sa folosesti fdt si un luciu neutru. Intotdeauna intr-un machiaj trebuie sa accentuezi o sg parte de fete. ochi, buzele. sau tenul ceea ce ar fi preferabil in conditiile in care ai spus ca ai tenul alb. poti crea ideea de ten de papusa.

| andalu a răspuns:

Foloseste un creion maro pentru conturarea subtila a pleoapei de sus si putina mascara si inainte de mascara aplica un fard lichid de culoarea pileii pe pleoapa superioara si pe arcada(sa nu se vada culoarea, doar sa para ochii mai luminosi si arcada mai ridicata). daca esti plinuta mai bine iti prinzi parul.Il ai ondulat sau drept? daca il ai ondulat ai putea sa iti lasi cateva suvite rebele.

| Daiana90 explică:

Ok am sa tin cont de sfat si am sa imi cumpar revista. Dar in caz ca nu voi apuca sa o iau, vreau sa stiu si parerea voastrahappy. De exemplu voi cum va machiati?

| Minty a răspuns:

Poti sa cauti la orice chiosc de ziare revista bravo girl ultimul numar acolo este un articol in care in functie de cum ai fata iti spun cum sa te machiezi ce culori totul

succes
P. S. revista costa doar doi lei asa ca poti linistita sa o cumperi

| MihaLoveYou a răspuns:

Poti sa iti dai cu creion negru, o mascara neagra si putina pudra pe fata (ca pielea ta sa capete putina culoare, dar nu in exces), parul incearca sa il prinzi putin cu o clema micuta (nu tot, doar putin in fata) si poti incerca un fard de pleoape crem, asa o sa ai un maschiaj mai "natural". Mult succes!

| botafogo a răspuns:

Nu te machia prea mult niste auriu si un strop de argintiu este gata

| M.D.Eveline a răspuns:

Cauta pe you tube juicystar07 sau MichellePhan

| M.D.Eveline a răspuns:

Poi folosesc fond de ten, creion de ochi, luciu de buze, rimel si fard de ploape negru, roz sau maro deschis

| Ea.e. a răspuns:

I'ati revista ultima revista BRAVO GIRL ( nu Bravo )-e una la care da si un "SCOLAROSCOP" albastru - si acolo e o pagina cu toate chestiile care se potrivesc in functie de mai multe criterii.Si e doar 2 lei :))

Sau incearca sa intri pe www.taaz.com ca sa incerci acolo sa vezi cum e.