| AnDutZzA020 a întrebat:

Mama mi-a luat fondul de ten crying deşi am un ten urât! Nu pot ieşi din casă fără fond de ten! În casă mai am un fond de ten însă este închis la culoare pentru tenul meu... aveţi idee cum l-aş putea deschide la culoare?

11 răspunsuri:
| Iubibilăă a răspuns:

Lapte de corp sau crema hidratanta alba.
Infrumusetare placuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Crema hidratanta alba, foloseste daca ai.
te pup!

| Tzukushi a răspuns:

Buna, citeste experienta mea personala cu fondul meu de ten preferat

http://mariabeautytips.blogspot.ro/......u-ten.html

| WhiteLover a răspuns:

Daca ai fard de ochi alb neaparat mat, fa-l praf si amesteca-l cu cantitatea de fond e ten pe care vrei sa o aplici pe fata

| Sophieeeeeee a răspuns:

Are ceva daca iti cumperi altul?

| Dianatips a răspuns:

Dacă doreşti să deschizi nuanţa unui fond de ten, poţi încerca să îl amesteci cu cremă de faţă nu foarte grasă, pentru că altfel după ce îl întinzi pe faţă, aceasta va luci şi dă senzaţia de ten gras/uns. Dar totuşi, de ce ţi-a luat mama ta fondul de ten? Pentru că doreşte să îl folosească ea, sau pentru faptul că probabil consideră că nu ai nevoie de el? Dacă e a doua variantă, şi nu vrea nici cum să te lase să foloseşti fond de ten, poţi să îi propui să îţi cumpere BB Creme de la Garnier, e în jur de 30 de lei (e ca o cremă pentru faţă dar conţine şi puţin fond de ten şi are o acoperire ok) big grin

| EuAiciPrezentPeNet a răspuns:

Amesteca putina apa cu fondul de ten

| keikop119 a răspuns:

Cu niste lapte de corp sau o crema hidratanta alba.Ai grij cat pui pentru ca apoi e posibil sa il faci prea laptos

| madalinaeueu a răspuns:

Amesteca putin fond de ten care il ai acum cu o crema normala pe care o mai folosesti de obicei si ai sa vezi ca se deschide nuanta fondului de ten si daca mai ai si o pudra deschisa la culoare e si mai bine.totusi daca ai un ten urat cum ai zis ai grija cu ce te dai pe fata sa nu iti apara alte chestii. uitate sa nu fie expirat fondul de ten!

| AlexSein a răspuns:

Fi naturala tongue

| AlexandruM22 a răspuns:

Conform https://dana.ro/cum-salvezi-un-fond-de-ten-prea-inchis-pentru-tine/ ai multe solutii daca vrei sa salvezi situatia happy