| andreeaskumpic a întrebat:

Mi-am cumparat de curand niste unghii false! Am primit un tub de lipici gol! Cu ce le pot lipi? Prietena mea le lipeste cu super glu si nu i se intampla nimic, desigur ca unghiile ei sunt invatate! Eu mi-am lipit odata si mi-a ramas pe o unghie super glu si m-a durut! Nu mai incerc asa ceva ( Super glu pe unghii )! Cu ce pot lipi? Urgent! Pretul daca e ceva un lipici! sa nu deterioreze unghia! Daca se poate sa fie din Iasi magazinul ( daca e cv anume ) Va rog, repede! Funda

4 răspunsuri:
| BellaVampire a răspuns:

Buna!
Iti spun din proprie experienta ca daca le lipesti cu superglue se ia cu tot cu unghie. exista un lipici special pe care poti sa-l iei din acelasi magazin de unde ti-ai luat ungiile(in general ti-l da la set...)
Dar eu zic sa te duci la un salon si sa-ti pui unghii cu gel.
Se lipesc foarte bine si arata foarte natural
Plus de asta te tin cam o luna. happy

Daca vrei sa le lipesti singura incearca cu picatura dar ai grija mare cand le dezlipesti.
Bafta happy

| andreeaskumpic explică:

OK, voi incerca maine dupa ce vin de la biserica! Daca pun oja inainte sa aplic SuperGlue! Ajuta? Sau sa pun de la marginea unghiei naturale, unghia falsa? Am unghii ff mici

| grimalkiny a răspuns:

Asa ii la toate tuburile de lipici pentru unghii. Eu le lipesc cu SuperGlue. Nu am ce sa iti fac daca tie nu iti place. nu iti mai pune unghii false. -.-

| dydy10 a răspuns:

Buna! si eu mi-am lipit de mult iste unghi false tot cu super glu si mie mi-a ramas la fel super glu pe degete dar nu este absolut nimic pentru ca, cum ziceai unghiile prietenei tale sunt obisnuite cu super glu si asa trebuie si tu sa faci, sa iti obisnuiesti unghiile cu super glu sau picatura pentru ca, cu altceva nu merge lipit! sper ca te-am ajutat kiss unda? :-D