| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea isi fixeaza unghiile false cu alte adezive pentru lipit decat cel special pentru unghii..Are ceva? As vrea sa incerc si eu, dar vreau sa ma asigur intai. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Sper ca nu cu super-glue laughing are, toate substantele astea de lipit au substante chimice in ele, unele foarte toxice, in timp pot afecta unghiile pina la distrugere totala, si nu cred ca e chiar placut sa ramai fara unghii, bleeeaaaah! de-aia exista adezive speciale pentru unghii, sunt facute cu substante mai putin agresive, potrivite pentru corpul uman, altfel scriau pe ele lipiti cu super-glue si nu mai existau adezivi speciali laughing

| babyalexa a răspuns:

Din pacate si ala special pentru unghii tot lipici gen super glue este deci afecteaza destul de tare unghiile. Dupa parerea mea(si am pus ceva unghii la viata mea)sunt groaznice amandoua.

| Misshaa a răspuns:

Da, dar adezivele speciale pentru unghii nu lipesc asa de bine...Deci ar fi bine sa incerc cu adezive speciale?

| babyalexa a răspuns (pentru Misshaa):

Da,mai bine il folosesti pe acela, asa cum a spus si mixxjim, are efecte mai putin daunatoare.Eu am spus ca amndoua strica unghia, dar daca vrei neaparat foloseste-l pe cel special.