| Anca_9418 a întrebat:

Mi-am cumparat si eu o bicicleta de camera.Cat timp ar trebui sa o folosesc ca sa se vada efectele? Ce efecte are? Are rost sa ma chinui cu ea...sau mai bine o pun in vanzare?!

2 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Important este sa incepi sa exersezi treptat, nu te obosi din prima zi! incepe cu prima zi 15 min, a 2-a 30 min...etc.rezultate se vor vedea dupa 1 luna de folosire corespunzator!

| gabrielgypps a răspuns:

Faci parte din categoria celor labili psihic?
pai daca ti.ai luat bicicleta statica inseamna ca ai nevoie de ea, sau ai cumparat-o doar ca s-o revinzi la jumatate de pret?
bicicletele ca si toate aparatele statice se folosesc pentru a face miscare fara a fii nevoit sa parasesti casa.
daca o folosesti cate 30 minute sau 1 ora pe zi, tipm de cateva saptamani o sa observi intarirea musculaturii picioarelor. daca pe langa exercitii mai reduci din caloriile zilnice, ai putea observa si o scadere sanatoasa in greutate. daca merita sa te chinui, tu trebuie sa stii singura. lumea e plina de lasi si de comozi care cred ca daca i-si cumpara tot felul de aparate si vibratoare o sa aiba un trup frumos, insa tot slaninosi si bolnavi traiesc in continuate din cauza lenei.