| SwEetAnnIs a întrebat:

parul creste mai repede daca il tin impletit aproape toata ziua, aplic o masca (din ulei de ricin, ulei de masline si galbenus de ou ) si il masez 10 minute inainte de baie, avand in vedere ca anul acesta mi-a crescut 12-13 cm, va creste mai repede?

Răspuns Câştigător
| Ana-Maria_Stoica_1998 a răspuns:

Parul are nevoie sa respire! Deci nu il tine mult timp impletit! Uleiul de rici si toate celelalte fac bine parului, dar nu in exces. Spalate 1-2 pe saptamana (daca poti) daca nu este nevoie sa te speli des.(daca nu ti se ingrasa parul) Parul are nevoie sa se unga singur in sebumul si toate mineralele lui. (chestia care luceste pe par cand se ingrasa). Daca il speli des se va degrada si se va rupe. Bafta!

| SwEetAnnIs explică (pentru Ana-Maria_Stoica_1998):

Nu ma spal des pe cat, de 2 ori pe saptamana, si parul nu il tin tot timpul impletit, cam jumatete de zi e desprins si masca nu am aplicato continuu, am folosit-o 3 saptamani, am luat o pauza si acum am luat-o de la capat

| Ana-Maria_Stoica_1998 a răspuns (pentru SwEetAnnIs):

Este foarte bine asa!

5 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Buna,este bine dar sa nu il ti mereu impletit happy te pup.

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Da, le fac bine la păr, iar pe lânga asta, ar trebui să mai speli și cu un șampo cu urzici. Și uleiul de cocos face bine.

| Ruxandra15 a răspuns:

E bine sa il ti ziua impletit si noaptea desfacut ca sa respire. Nu as mai amesteca uleiul de masline cu ulei de ricin ci as folosi doar de ricin poate cu galbunus de ou si lamaie sau ulei de ricin cu miere si lamaie. Daca vrei sa faci o compozitie mai grasa foloseste un iaurt gras si ulei de ricin. Sau fa-ti masti cu ulei de migdale sau cocos. E bine sa schimbi masca nu mereu aceeasi pentru ca parul se obisnuieste si masca nu va mai da roade. O saptama una a doua saptamana alta si tot asa.