| Mario1994 a întrebat:

Nici eu nu înțeleg. Am tot primit mesaje de la unii băieți " nu ești genul meu" ce e asta? Sunt cea din stânga în poză. laughing Ce are rost sa fii frumoasă dacă nu ai pe cineva frumos pentru o relație?

82 răspunsuri:
| Mario1994 explică (pentru RAY):

Ce sex? Tu ești prost? Am zis ceva de sex? Doamne. Dacă vreau sex, mai bine fac cu cel de care m-am îndrăgostit în relație serioasă dar nu va fi nimic.

| Mario1994 explică (pentru Swae):

Nu știu ce să schimb la mine, nu știu chiar. Nu am defecte. Poate de aia ca sunt grasuta. Eram la facultate atunci în poza aia. happy Depresia asta nu ma lasa.

| RAY a răspuns (pentru Mario1994):

Wow cum ai sarit,vezi ce spuneam impulsivitate, reprimare sexuala, esti visatoare, ai nevoie de maturizare, nu stii ce vrei, pretinzi de la un baiat de 18 ani nunta cumva, gandeste rational si tu

| mihai69 a răspuns:

Ambele fete din poză sunt drăguțe. Dar asta nu e suficient ca să fii pe gustul cuiva. Cât despre relație... nu e musai să o ai cu cineva „frumos". Până una alta, conceptul ăsta e relativ.

Dar nici să trimiți mesaje de tipul celor descrise de tine nu e OK.

| Dalmore a răspuns (pentru Mario1994):

"nu am defecte" laughing

| Mario1994 explică (pentru mihai69):

De ce nu e ok? happy

| Mario1994 explică (pentru Dalmore):

rolling on the floor noh, dacă așa e

| Swae a răspuns (pentru Mario1994):

Jesus?

| Mario1994 explică (pentru Swae):

Ce?

| Dalmore a răspuns:

Scrie-i lui @Jus7t, nu cred că e prea frumușel, dar la cat e de disperat după atenție pe aici, ar fi sclavul perfect pentru tine. Tipul face obsesii la modul Dincă, o să te divinizeze.

| Mario1994 explică (pentru Dalmore):

Hai ma lași? Nu îți bate joc tu de mine.

| Dalmore a răspuns (pentru Mario1994):

Ai vrea tu, cred că defectul tău tine de inteligență pentru că la întrebarea despre vărul tau nu pari sa fii capabilă să înțelegi că aspectul fizic nu e totul, și e o chestie extrem de banala, mi-e greu sa cred că ai 26 de ani.

| Mario1994 explică (pentru Dalmore):

Ok. Dacă așa crezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu ești frumoasa.

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

Mersi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario1994):

Pentru nimic.

| Frank51 a răspuns:

Gosh. Ce raspunsuri stupide.

Nu trebuie sa te rogi de nimeni, gradina e plina. Alegi pe ala care te iubeste si te apreciaza, nu te mai lua dupa note si teoriile chibritului.

| Mario1994 explică (pentru Frank51):

Știu că sunt răspunsuri stupide. Se cred superiori urâții ăștia! Sunt o proastă că m-am îndrăgostit de cineva care are doar 18 ani.

| mgtow a răspuns (pentru Mario1994):

Cu mine iti mergea bine, asa nimeresc la fel cum dai de tipi nepotriviti eu prind curvè imputite care se tot smecheresc ca nu le convine aia nici alta, sclifosite ieftine cu unghii de 1 km si mulati de prostituatà pe ea. Nu am gasit una normala la cap

Răspuns utilizator avertizat
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Femeiile trebuie sa inteleaga ca un barbat se gandeste de 10 ori inainte de a spune da in astfel de situatii pentru ca si barbatul isi asuma un risc atunci cand te ia pe tine. In primul rand nu stie mai nimic despre tine de unde esti s-au despre parintii tai, in al doilea rand daca nu esti placuta si intelegatoare e clar ca te refuza "nu ești genul meu" s-au "nu te numeri nici macar printre primele 7 sau 13" fete pe care le cunoaste. Tu ce credeai ca esti numai tu pe lista mai sunt si altele depinde ce fel de om e el. Azi una maine alta si poimaine alta si tot asa din femeie in femeie pana moare pu+la.

Cand iti spune unu ca "nu ești genul meu" nu trebuie sa intri in depresie sa nu uitam ca si voi faceti la fel cu noi dar nu vreti sa recunoasteti. Asta e nu ai noroc nu ai lipici + ca voi trebuie sa luati in considerare si faptul ca noi baieti suntem mai prosti decat voi femeiile.

"26 de ani..la 26 de ani nu am fericire, nu am iubit, nimic. Când sunt în oraș și devin invidioasa ca altele au parteneri, cum au noroc." exact cum am crezut esti disperata si oarecum tie frica ca nu te ia nimeni. Aceasta stare de frica le au multe fete in ziua de azi.

Dumnezeu sa aiba grija de tine. Sincer, sincer NU ESTI frumoasa esti doar un copil si atat.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Se spune ca Dumnezeu ofera o familie numai celor ce au suferit celor care au fost greu incercati si asupriti. Ca sa cunosti iubirea trebuie ca tu sa suferi, suferinta il face pe om mai puternic.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Gandeste-te ca sunt fete care nu au avut noroc in viata si iubitii lor s-au transformat peste noapte in proxeneti, te-ai gandit maca la asta sunt sigur ca nu te-ai gandit.
ROMANIA raiul proxenetiilor https://www.youtube.com/watch?v=z_p4bwKxTxU

| Mogiojojo a răspuns (pentru Mario1994):

Buna Adriana. Crede-ma ca nu ai doar nota 7. Esti de un 9. Esti foarte draguta la fata, tu naturala fiind in poza, daca te si aranjezi sunt sigura ca esti superba. Dar nu uita ca la un barbat conteza foarte mult sa fie capabil si mai putin frumusetea ca doar nu-l pui in vitrina.

| Nemessys a răspuns:

Draga Adriana... permite-mi sa incep cu faptul ca iti consumi energia degeaba. Atat aici pe TPU cu incompetenti cat si in viata ta personala cu asa zisii,, baieti". Tu chiar nu ai observat ca sunt fel si de fel de persoane? Suntem diferiti si este normal sa nu ne suportam unii pe altii, daca am fi cu totii la fel, ne-am imbratisa si tuca cu toata lumea si evident ca nu ar mai fi nimic la fel; cand ai parasi o persoana care e intr-un mod deja stii ca o sa dai de acelasi tip de persoana si tot asa. macar acum nici nu stii la ce sa te astepti din partea cuiva. Poti da de oameni de toate categoriile cu tot felul de combinatii din toate punctele de vedere. Asa cum nici tu nu placi pe toata lumea, este normal ca nici toata lumea sa nu te placa pe tine big grin. Got it? ^_^

Eu unul nu as vorbi cu o fata numai ca sa fie o relatie de iubire intre noi, poate sa fie si una de prietenie, nu conteaza. Daca sa zicem ca ma inteleg cu o fata suficient de bine cat sa ramanem prieteni, e ok, dar daca mai mult de atat nu se poate atunci la fel.
,, nu esti genul meu" poate insemna multe. poate ca omul cauta anumite lucruri la o fata(care uneori nu sunt calitati ci MOFTURI) deci nu trebuie sa fii suparata daca nu stiu ce crush de al tau ti-a zis asta laughing. In locul tau as fi ceva gen,, du-te-n p***a mea, nu stii ce pierzi " rolling on the floor))
Pe final, eu am ajuns la concluzia ca cine isi alege partenerul pentru o relatie in functie de aspectul fizic, vrea ceva doar pe moment. atat, nu pe ceva lung, deoarece stiu ca frumusetea e trecatoare, dar persoana ramane aceeasi.
Toate cele bune happy.

| Mario1994 explică (pentru Mogiojojo):

Îți mulțumesc frumos din suflet. Dar mă tot gândesc la ăla care m-a refuzat. Îl cunosc prin vara mea. Probabil nu e matur la 18 ani.

| OldSoul a răspuns:

Daca esti cea din stanga, esti genul meu.
Acum ce facem?

| Mario1994 explică (pentru Nemessys):

Te salut. Îți mulțumesc frumos pentru sfatul ăsta dar vara mea mi l-a prezintat pe el și am zis să încerc ceva cu el, ne-am cunoscut, am vorbit 2 luni una alta, când m-am îndrăgostit de el ca o proastă și aseară i-am spus că îl plac, îl doresc. A reacționat : nu ești genul meu, scuze " el e tare fericit. Eu am plâns aseară. Are doar 18 ani. Poate trebuie sa schimb ceva la mine dar nu știu. Tu ai dreptate în ce zici. E prea complicat cu băieții.

| Nemessys a răspuns (pentru Mario1994):

De ce te-ai indragostit de el? Cu ce te-a,, fermecat"? ce ai vazut asa de special la el si la altii nu? Tu cred singuratatea te impinge sa te indragostesti asa de repede de cineva, sau poate ma insel. Ideea este ca un om cu cat este mai singur cu atat se indragosteste mai repede.
Priveste partea buna, baiatul a fost sincer. Este mai bine ca ti-a dat acest raspuns decat sa zicac,, si eu te plac" si sa nu fie sincer, care acel,, si eu te plac" putea sa reprezinte,, mhm. nu prea dar hai sa vedem ce iese " sau,, te-as vrea numa asa...". Iti dai seama ca era mult mai dureros daca si el accepta si dupa 3 luni iti dadea papucii din motivul ca s-a plictisit de tine. Nu trebuie sa schimbi nimic la tine. Doar sa ai mai multa grija si orienteaza-te catre o anumita categorie de baieti.
Complicat cu baietii? laughing)))))) Vai ce as vrea sa fiu zana si sa te transform in baiat si sa-ti spun,, na, fa-ti iubita, bafta rolling on the floor))) ". take care of u.

| Lucian4 a răspuns (pentru Mario1994):

laughing ok