| Aѕнℓєу♥ a întrebat:

niste sfaturi vreau plz love struck va dau fundii' love struck
1.Am ochii caprui si parul' brunet si vreau sa-mi schimb culoarea la par, oricum e sfarsit de an asa ca.big grin
2. Ce culoare mi s'ar potrivi la scl? Am uitat sa mentionez ca nu ma lasa diriga nici daca'i sfarsit de an.[nici nu ma intere ce'mi zice] straight face
Voi ce culoare alegeti pentru ochii caprui?

3 răspunsuri:
| Georgianna3723 a răspuns:

Nu este tocmai ok sa te vopsesti daca diriginta ta nu este de acord. Cel mai bine ar fi sa te vopsesti, daca totusi esti hotarata sa o faci, pentru ultima zi de scoala, la careu.
Inainte sa faci acest pas gandeste-te ca vopseaua degradeaza parul. Deci dupa ce te vopsesti va trebui sa folosesti mai multe produse pentru insanatosirea parului. In timp parul tau natural va creste, deci diferenta nuantelor se va vedea. Daca te hotarasti sa faci acest pas va trebui sa te gandesti ca va fi nevoie sa te revopsesti, pentru a intretine culoarea.
Ca sa raspund totusi la intrebarea ta, daca (,) culoarea parului tau este un saten inchis poti incerca sa il nuantezi cu niste suvite saten deschis spre blond, foarte subtiri. Daca nu, il poti vopsi ciocolatiu, castaniu sau, in orice caz, un ton mai deschis.

| Senga a răspuns:

Eu as alege roscatbig grin Nu rosu-rosu, ci un roscat mai inchis putin. Eu spre exemplu am parul saten deschis si la mine se vede un fel de caramiziu, la mine se vede foarte tare schimbarea pentru ca am parul foarte deschis la culoare, aproape blondbig grin pentru ca esti bruneta nu va iesi foarte tare in evidenta si nici nu va fi o schimbare radicalabig grin se va vedea, insa nu ca si cand ai fi blondahappy Eu sunt vopsita cu WellaTon, nr. 5546(Tropical Red) este o culoare foarte draguta si scoate in evidenta ochii capruihappy

| camisca a răspuns:

Intra pe www.taaz.com si acolo probezi toate culorile si lungimile de par pe propria ta poza :d. sper sa iti placa :)