| DyannaDya a întrebat:

Heii TPU!big grin.Cam ce machiaz mi s'ar potrivi daca am ochii caprui inspre negrii, parul brunet si fata palida. Dar vreau sa fie si ceva ce pot purta la scoala fara sa iasa prea mult in evidenta. Fuunada pentru cel mai bun rasp:X

Răspuns Câştigător
| lollyd a răspuns:

Pai cred ca avem multe in comun si eu sunt bruneta si ochii caprui spre negru si fata palida si in plus ma cheama diana, ascultama cred ca stiu ce-ai putea face:da-te cu putin fon de ten roz si da peste cu crem, si pentru ochi eu zic sa folosesti culori pastel deschise cum ar fi:roz, mov deschis, rosu dar nu intens, sau ...galben Si poti folosi si rimel, sau creion de ochi.Pt buze eu as opta la luciu. Sper ca te-am ajutat

4 răspunsuri:
| AngieT a răspuns:

Esti o norocoasahee hee deoarece ai ochii caprui/ negrii poti purta orice happy dar pentru a purta la scoala sau in general pentru zi poti incerca nuantele de maroniu(astfel pe pleoapa poti aplica maro deschis si umbre de maro inchis) sau verzui tot la fel cu multiple posibilitati tongue insa eu iti recomand maroniul happy iar daca vrei iti p[ot arata si cateva nuante ideale big grin

| CeCeSalvatore a răspuns:

Pai un fard de pleoape Duo culoarea Healthy Glow ar fi perfect pentru tine. Il gasesti la A V O N la pretul de 15 lei.

| VV07 a răspuns:

Iti poti da cu o noanta a piersicii sclipitoare care nu se vede prea tare dar merge si la scoala de obicei ea se foloseste la 'fundatie' inainte de a incepe un machiaj... app ti. o pot imprumuta big grin
Funda?happy