| AngelCrystals a întrebat:

Nu stiu cu ce sa ma imbrac in prima zi de scoala (stiu ca intrebarea a mai fost pusa)si cam ce haina sa-mi iau. Apropo fara uniforma sau camasa ca la mine la scoala ne cere eventual bluza alba.
PS:trec a VIII-a

Răspuns Câştigător
| Alexandraaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Păi...uită-te peste bluzele astea: http://hainefemei.info/online/topuri/bluze/ și peste blugii ăștia: http://hainefemei.info/online/pantaloni/blugi/ și vezi ce îți place :D

8 răspunsuri:
| Valisha18 a răspuns:

Buna Sabina! Pai, daca asa este regulamentul scolii tale, atunci ia-ti o bluza alba sau o camasa alba si peste un corset sau o vestuta scurta. Niste blugi de culori inchise sau pantaloni normali, si cateva accesorii, insa nu multe, cat mai discret posibil pentru o impresie buna la inceput de an scolar. Sper ca te-am ajutat! Te pup!

| AngelCrystals explică:

@ D0olc3 :am zis fara camasi mai ales in dungi si buline

| Ariannna a răspuns:

Blugi,teneși și un tricou alb... big grin

| anonima13 a răspuns:

Si eu trec tot clasa a8-a si in prima zi imi iau blugi, tenesi, un tricou/bluza(depinde de vreme)si vesta, eventual si o bratara ceva! Bafta

| AlinaLV a răspuns:

In cazul in care nu ai deja uniforma facuta, in prima zi de scoala te poti imbraca cu un sacoas cu maneci scurte, din acelea care se gasesc acum in orice magazine. Pe dedesubt iti poti lua un maieu alb sau crem, negru daca vrei si o pereche de blugi. In picioare ia-ti o pereche de balerini, sau niste pantofi eleganti si iata o tinuta decenta si totusi cool pentru prima zi de scoala. In cazul in care uniforma ti-e facuta, ia-ti doar vesta cu o camasa cu maneca scurta si blugi si, de asemenea, balerini. Bafta la scoala!

| kaaaaarmen a răspuns:

Hello...pai daca tot ai zis bluza alba,ia-ti o camasa alba,genul mai largut cu maneci suflecate,o pereche de blugi albastri mai deschisi la culoare,preferabil cu talia mai inalta si bagati camasa in pantaloni, o curea maro mai subtire si in picioare poti sa iti pui tenisi colorati sau niste balerini, depinde ce ai tu pe acasa... sper sa te ajutekiss

| nuamcurent a răspuns:

Buna,o pereche de blugi negri sau albastri, cu un tricou dragut si o pereche de converse. :3

| D0olc3 a răspuns:

Poi, voi vedea.Cred ca cu o camasa in dungi sau in carouri, eventual buline, peste un sacou, niste blugi si tenisi probabil si vreo doua bratari si o cravata ...sau daca imi iau fusta as putea sa-mi folosesc bretelele(imi dau un aer mai intelectual.).
Eu trec a VII. Cat despre cumparaturi : ia-ti ceva cu care poti sa iesi si-n oras : nu camasi albe si pantaloni negri, cravata rosie etc. Ia-ti blugi, sau pantaloni colorati, vreo doua esarfe, camasi in carouri, dungi sau buline (camasi colorate sa fie )... vreo doua tricouri mai lungi si daaa ACCESORI (preferatele mele). Poti sa-ti iei si o palarie de o nuanta tipatoare si perechi de tenesi, cat de multeee poti! Pwp