| dirtyraccoon a întrebat:

O intrebare pentru fete: Voi va radeti parul de pe maini? Azi la scoala niste baieti au zis ca am mai mult par pe maini ca ei...

19 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Îl iei doar dacă te deranjează pe tine, nu pentru că au zis niște mucoși care nu altceva mai bun de zis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea desi stiu ce zici. Doar vara ma epilez pana la cot. Nu e cazul daca nu e ceva foarte vizibil si deranjant. Orice ar fi nu ii baga pe aia in seama. Sunt probabil doar niste baietei prostuti si ignorati.

| Hexiled a răspuns:

Eu chiar daca sunt baiat stiu ca unele colege de ale mele care au par mai mare pe maini il dau jos. Insa daca nu i mare nu are rost, ce trebuie sa stii este ca o data ce l ai dat jos o sa creasca mai repede si va trebui sa l dai mai des

| Dumbi a răspuns:

Eu am o colega are par pe maini, nu mi se pare scarbos, e ok… o inteleg, mai bine il lasa asa decat cand va creste sa se epileze de 2 ori pe saptamana. Si nu te lua cu lama pe maini.
Si spune-le colegiilor tai sa invete limba romana, se spune "ca am mai mult par pe maini decat ei". Daca ei au spus asa cu "decat", iar tu ai scris asa… spune-le ca imi cer iertare.laughing

| nirocino a răspuns:

Nu e cazul, acei baieti au fost rautaciosi.

| Azazea a răspuns:

Eu ma rad pe maini de la 15 ani, am 27 acum laughing sunt buneta si aveam parul gros si des pe maini, si negru evident, arata destul de naspa big grin acum m-am obisnuit cu rasul laughing e ceva normal pentru mine nici nu bag de seama, dureaza cam 5 minute si o fac cam odata la o saptamana sau doua. Daca tu crezi ca trebuie sa faci asta sa stii ca nu e asa de naspa, te vei obisnui big grin

| Kingsley a răspuns:

Nu ti-l rade daca esti inca la pubertate, ca dupa o sa erupa ca un vulcan. De exemplu eu la 12 eu imi epilam tot parul de pe corp (barba, picioare, maini). Dupa ceva timp pe la 13 parul de pe intreg corpul a erupt, crescuse intr-un an mai mult decat aveam.
Daca tu crezi ca e inestetic, eu zic sa te razi, dar dupa va trebui sa te razi din ce in ce mai des.

| Eu2208 a răspuns:

Nu ne radem pe maini. unele se fac cu ciara dar nu e bine pe main...

| dirtyraccoon explică:

Multumesc pentru raspunsuri!

| Mmonicuta a răspuns:

Salut,

Da! Tine de igiena ta si de ingrijire. Pentru a descoperi modalitatile prin care poti face acest lucru, te indemn sa discuti cu mama ta.

E in masura sa te sfatuiasca si sa iti arate!

Cu drag,
Monica

| RigorMortis a răspuns:

Sa nu iti razi parul de pe mâna pentru ca acesta iti va creste mai mult dupa.

| Skippy223 a răspuns (pentru RigorMortis):

Este un mit. Nu creste mai mult.

| Annamaria21 a răspuns (pentru RigorMortis):

Când iti râzi parul nu "creste mai mult", o sa fie mai tare firul de par, doar atât, asta ca sa stii pe viitor si sa nu trăiesti cu impresia asta, pup

| Alina2017 a răspuns:

Acei baieti nu aveau ce faci si ce au zis? Hai sa ne radem putin de asta (scuze expresia) Parul de pe maini nu se rade. Oricum el nu va creste mai mult va ramane asa cum il ai acum. Si eu am avut aceeasi problema dar a trecut. Nu m-am ras si cine ma indrumat a avut dreptate cand mi-a spus sa nu il rad ca el nu va creste mai mare.

| Whinnie97 a răspuns:

Da e foarte normal sa te epilezi pe brate. Si eu fac chestia asta chiar daca nu am foarte mult. Nu vei vedea nici o vedeta sau diva cu par pe bratehappy Plus ca arata si mai bine fara par si te simti si tu mai bine in pielea ta happy

| Whinnie97 a răspuns (pentru Whinnie97):

Si chestia cu "o sa iti creasca mai mult dupa aceea" este doar un mit. S a dovedit stiinfic ca nu este adevarat. Este doar o impresie cand incepe sa iti crasca ca este mai tepos. Dar daca il lasi sa creasca destul de lung cum a fost v a fi exact ca la inceput. Nici mai mult, nici mai des, nici nimic happy

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Whinnie97):

Nuuuu, nici o vedeta cu par pe brate. https://www.facebook.com/Celebrities.With.Hairy.Arms/

| Minee a răspuns:

Isi bateau joc de tine. Nu-i baga in seama. Iti fac mai mult rau.

| Shadowhdd_Katag_2000 a răspuns:

La varsta ta e normal o epilare