| 123lalala a întrebat:

O prietena de a mea a facut o mare gafa cand s-a lasat pe mana unei incepatoare sa ii penseze sprancenele. Vreau sa spun ca nu mai e nimic aproape asa cum ar trebuie sa fie. adica aproape ca punctul maxim nu mai e unde ar trebui si nici lungimea necesara nu o mai au. Ei bine, duminica are o nunta la care ar trebui sa mearga insa nu doreste sa iti tatueze sprancenele.
Intrebare este urmatoarea: Poate cu un creion de ochi sau cu farduri de ochi sa si le aranjeze astfel incat sa aiba si un aspect natural?

Răspuns Câştigător
| continutfragil a răspuns:

Da, poate. Am și eu o colegă care a pățit asta și a mers la cineva care a învățat-o să și le creioneze, astfel încât arătau bine, până să îi crească la loc și să reușească să se penseze corect.
Pentru a nu face o gafă și mai mare, recomand să meargă la un salon unde să-i facă un machiaj profesional. Poate așa reușește și să "fure" puțină meserie și, până îi cresc la loc, să și le facă singurică.
Dar pentru nuntă, ar trebui să o ajute o profesionistă oricum.
Multă baftă!

2 răspunsuri:
| Emmeii a răspuns:

Bună.

Da, ideal ar fi să le contureze simetric şi proporţional, ca să arate la fel cu un creion şi cu fard de ochi în nuanţa sprâncenelor. Dacă avea breton, ar fi putut de asemenea să şi-l dea pe frunte. Ideea e acum să încerce să vadă cum arată sprâncenele date cu creion şi fard şi să încerce să le facă să arate cât mai ok.

O zi bună!

| MadaMadalici a răspuns:

Un creion de sprancene apropiat nuantei eihappy trebuie sa fie foarte atenta sa si le faca simetrice. Spune-i sa se uite la cateva tutoriale pe internet. Sau cel mai sigur ar fi sa mearga la o alta cosmeticiana si sa ii vopseasca sprancenele. Vopseaua ii da o forma frumoasa si naturala in acelasi timp daca cosmeticiana este priceputa