| Cuuukii a întrebat:

Buna :].
O prietena de-a mea il place pe un tip care este cu 2 ani mai mic decat ea(el avand 13). Niciunu nu au mai avut relatii. Ea il place de vreo 5 ani (comic nu?) si el pe ea la fel.Acum putin timp am facut-o sa se intalneasca cu el si au vorbit. Ea mi-a povestit ca au stat minute bune fara sa isi vorbeasca si dp aceea ea ia i-a zis ca il place apoi el ia marturisit acelasi lucru.
Acum pe mess cand ea incearca sa vorbeasca despre acest subiect el ocoleste raspunzandu'i cu raspunsuri banale de ex: nu sunt X, nu sunt acasa vorbim cand revin, brb.
Ea numai stie ce sa mai faca.
Aveti idee de ce ar putea face? Cum sa i atraga atentia? Cum sa il faca sa devina mai "tupeist".
Multumesc anticipat kiss

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

E cam greu de aflat, noi doar putem banui dar doar el stie motivul care il face sa o ocoleasca.
Un lucru e sigur : este timid, si avem destule dovezi;
I`a placut de prietena ta timp de respectiv 5 ani, si nu a actionat deloc? De obicei baietii cand se,, indragostesc'' de o fata nu lasa nici 3 luni sa treaca. Direct actioneaza ( o baga in seama, ii spune in fata ca ii place de ea etc. )
Poate a aflat ceva despre ea (barfe) si il deranjeaza, sau a realizat ca nu o mai place (totul sa fi fost o vrajeala), si-a gasit pe altcineva etc.
Pai asa cum i`a zis ca il place, prietena ta poate sa il intrebe daca s`a intamplat ceva (Sa il intrebe prietenesc.), dar nu pe mess daca tot o ocoleste, pentru ca daca continua pe mess si el nu vorbeste cu ea nu vor ajunge niciodata la o conversatie, si el pur si simplu se va satura sa tot fie zapacit de cineva, asa ca mai bine direct.

4 răspunsuri:
| missbee a răspuns:

E mai mic => timid. băieţii se maturizează greu în comparaţie cu fetele, şi tu ca fată ai de muncă o grămadă dacă pică ghinionu să te îndrăgosteşti de unul mai mic.
nu o să îl facă să vorbească... când eşti mai mare, tu iei frâiele relaţiei. e clar. ori vorbeşte ea, ori mai bine se uită la unul de vârsta ei.

| Cuuukii explică:

Scuzati am postat la o alta categorie :-''.
(dragoste.sex)

| PaulB a răspuns:

Pai...sa-si caute altul oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 15 respectiv 13 ani vorbiti de relatie?
Daca nu stie ce sa faca sa vorbeasca cu mama ei sau a lui si se rezolva... ii va da pe cocoasa pina ii trece cheful de " relatie ".