| aragon18 a întrebat:

Poate exista o relatie de prietenie intre o fata de 14 ani si un baiat de 16 ani jumate? Daca da thinking cum poate acea fata sa faca in asa fel incat sa vorbeasca in fiecare zi cu acel baiat, gasind mereu cate un subiect de vorba? O veche prietena de. a mea se afla in aceasta situatie si mi. a cerut ajutorul iar eu nu ma prea pricep la ce sfaturi sa ii dau thinking mentionez ca a vorbit o singura data cu acel baiat, intrebandu. l doar " ce faci?" si ea ar vrea sa devina prieteni buni, vorbind cat mai mult si pe mess si fata in fata straight face. Multumesc anticipat de raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| supradoza_de _vyse a răspuns:

Poi in primul rand buna, vreau sa zic ca eu am un prieten de19 ani si eu am 15 deci diferenta dintre noi e mai mare si ne intelegem de minune iar subiecte puteti gasi multe si diferite, nu trebuie sa ii fie rusine sa discute cu el doar sunt in preunaiar diferenta e foarte mica

5 răspunsuri:
| Antrax a răspuns:

Pentru mine e foarte usor pentru ca sunt foarte vorbareata(nu cu toata lumea) am un amic de 20 de ani (eu 15)si vorbim foarte mult cand ne intalnim sau pe mess il intreb multe lucruri si daca vad ca ii place subiectul atunci discutam pe acel subiect.

| sorin a răspuns:

Pai sa iasa si ei sa se plimbe, la un suc, sa faca cat mai multe lucruri comune si de la prietenie poate ajunge la o relatiehappy

| alle529 a răspuns:

Da sigur de ce nu? poate sa-l invite undeva: in oras, la un suc, la o pizza, diferite chestii sau poti da tu de ex. o petrecere acasa la tine unde o inviti si pe ea si pe baiatul acela asa o sa aiba mult timp prietena ta sa vb cu el, sa danseze smug poate ajung si stau si impreuna sau mai puteti voi amandoua sa va imprieteniti cu prietenii lui asa voi sunteti unde ii si elhappy
Pa pa! Sper ca ti-am fost de ajutor :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ea ar trebui sa discute cu acesta si cu parintii ei si ai lui!

| victor3078 a răspuns:

Spune-i prietenei tale sa nu fie prea insistenta, sa-i lase libertate de miscare; sa lase lucrurile sa decurga de la sine