| 06031985 a întrebat:

pai stiti eu fac multa miscare, dar cu mancarea e mai greu sa ma aptin, adica toata ziua nu prea mananc, dar seara da. credeti ca trebuie neaparat sa renunt l masa de seara?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Da! Amana masa de seara pentru dimineata!
Va fi si mai sanatos si te va si energiza mai bine!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu esti supraponderal, nu. Daca esti, incearca sa iei masa de seara inainte de ora 18.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu trebuie sa renunti la masa de seara... Dar... incearca sa mananci mai mult in timpul zilei... Metabolismul este mai lent seara... Si se spune ca tot ce mananci dupa ora 6 seara se depune...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Învață să mănânci, nu să te înfometezi.
Aplică micul dejun consisten, prânzul potrivit, iar seara o mică gustare (alimente sărace în calorii - iaurturi degresate, fructe proaspete, legume crude, ceai depurativ).
Dacă nu poți lua micul dejun și prânzul stând la masă, pregătește-ți pachețele pe post de gustări (pâine integrală, carne slabă de pui-vită-pește, lactate degresate, legume și fructe, etc., consumă lichide neacidulate).
Pa, pa.