| Cojeae a întrebat:

Am o problem a de mai bine de un an. In timpul zilei nu mananc mai deloc doar rontai cate ceva. Da daca nu mananc organismu cere mancare da cand ma pun la masa ma chinui sa inghit mancarea, dupa prima inghititura m-am saturat. Credeti ca trebuie sa ma duc la un medic? Va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adelynna_4919 a răspuns:

Pai...eu zic sa te duci la un doctor daca spui ca ai problema asta de mult...probabil organismul tau este mai sesnibil si are nevoie de niste stimulenti din aia pentru cresterea poftei de mancare. Sper ca te'am ajutat :*

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este bine să te vadă și un medic, cel puțin cel de familie.
Învață să mănânci.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Ti s a micsorat stomacu, nu cred ca asta e o problema, si eu am mai patit asa din cand in cand

| MasterOfDisaster a răspuns:

Ai slabit mult?
oricum,ar trebui sa mergi la doctor,probabil sa iti faci si ceva analize,sa iti dea niste vitamine, pentru ca virgula corpul tau e probabil slabit din cauza alimentatiei... poti avea vreo boala, si e mai sigur sa mergi la medic.
parintii tai nu au observat asta?

| MrsPink a răspuns:

Nu trebuie sa mergi al doctor si eu patesc asa daca nu mananc in timpul zilei asa ca mananca ceva la pranz sau dupa si nu sta flamandawinking incearca

| SuntUnCartof a răspuns:

Da, ar trebui sa mergi la un medic pentru a fi sigura ca nu ai probleme cu sanatateahappy

| Loloz a răspuns:

Nu cred că este necesar să consulţi un medic. Bănuiesc că eşti adolescentă deci aceste "crize" de mâncare sunt normale happy

| Deutsuuu a răspuns:

Daca nu mergi la medic cred ca poate fi prea tarziu, intr-un an te poti anemia poti face alte boli din cauza carentelor de calciu sau din lipsa vitaminelor. Daca ai manca fructe, sau ai lua vitamina C, apa cu lamaie ai putea avea pofta de mancare.Cel mai bine stie un medic nutritionist eventual

| LaraDot a răspuns:

Vorbeste cu parinti tai. Daca nici ei nu stiu iti sugerez sa incerci sa nu mai rontati si sa vezi daca dupa aia tie mai bine. Ce varsta, ce greutate si ce inaltime ai? E esential sa stiu asta ca sa iti pot da un sfat mai bun. Daca crezi ca am cu ce sa te ajut mei vorbim prin mesaje. Bafta happy!