| anonim_4396 a întrebat:

pana unde trebuie sa te epilezi pe picioare? pana sus sau doar pana la genunchi? eu am parul blond pe picioare si nu se prea vede nici macar pe pulpe, iar sus e rar si blond dar totusi as avea putin.Ar trebui sa ma epilez si acolo sau doar pana la genunchi? Prefer big-ul...sunt multumita, dar am auzit ca daca te epilezi iti creste si mai mult si de aceea imi e frica sa ma dau mai sus de genunchi. Funda raspuns

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pana la genunchi daca parul e blond si rar

| Dollicious a răspuns:

Daca e blond si ai mai putin nu are rost.Te poti epila doar pana la genunchi, asa faceam si eu pana nu demult.

| delia5609 a răspuns (pentru Dollicious):

Multumesc! asta o sa fac!

| AlinaCurca a răspuns:

Daca nu se vede, nu are rost sa te epilezi. Eu am parul inchis si eu sunt alba asa ca pun ceara peste tot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti multumita cu bigul, e mai usor si mai ieftin, insa cu ceara de exemplu iti creste parul mai greu si mai rar. Iti poti face si singura ceara pentru epilat, acasa, din lamaie si zahar.
Iar de epilat, chiar daca esti blond, de obicei se vede totusi cand porti ceva mai scurt.
Alegerea este a ta! happy

| delia5609 a răspuns (pentru anonim_4396):

Explica-mi putin mai detaliat de epilarea acasa! cum se face si cum se prepara! mersi!

| CMaria21 a răspuns:

Pana sus acum important e cum preferi tu! Succes

| Elsker a răspuns:

Chiar daca ai parul blond eu iti recomand sa te faci cu ceara/epilator decat cu bigul(iti va indesi parul). Eu folosesc ceara calda si sunt foarte multumita. In timp iti va rari parul si mai mult.

| Raluuuca89 a răspuns:

Eu zic k e ok sa te epilezi peste tot...incearca cu ceara la salon prima data

| DianaZ a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica big grin Nu doare puppy dog eyes3 Mai ales cand locul e umed happy Nu prea conteaza... dar preferabil ar fi pana la genunchi daca ai si parul blond si rar big grin Fundaaa?batting eyelashes