| IceCreamDoll a întrebat:

Parul meu are prea mult volum, si are forma de clopot, adica sus, la carare este mai 'lipit', iar cu cat coboara devine mai voluminos si putin ondulat. Am si fire rebele, care imi fac parul sa arate si mai ciudat. Nu ma usuc cu feonul, dar am folosit placa un timp, apoi m-am tuns, acum am parul intre bob si mediu. Ce balsam/spuma sau poate un produs natural as putea folosi ca sa fie mai drept si fara volum?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îţi stă aşa pentru că tot volumul e la vârfuri.Trebuie să îl tunzi, măcar puţin.Cel mai bine ar fi să îl filezi, scapi de o grijă.

| IceCreamDoll explică (pentru anonim_4396):

Dar daca il filez nu se strica?

| anonim_4396 a răspuns (pentru IceCreamDoll):

Din câte ştiu eu, nu se strică nimic. Oricum, trebuie să te tunzi. Dacă nu, nu poţi decât să îl întinzi cu placa şi aşa ţi-l arzi.

| Ama112 a răspuns (pentru IceCreamDoll):

Si eu am exat ca tie parul
Si imi sta cel mai bine filat
Eu itii recomand sa te filezibig grin

| IceCreamDoll explică (pentru anonim_4396):

Dar daca il las mai lung si il filez? Este mai bine sau mai rau?

| anonim_4396 a răspuns (pentru IceCreamDoll):

Când te-ai tuns ultima dată? S-ar putea să ai şi vârfurile despicate şi îţi va creşte mai greu. Eu zic că e mai bine să te tunzi acum, ţinând cont că e şi cald.