| Vee a întrebat:

Parul meu se infoaie des, iar la umezeala se increteste [ cand ploua crying ]. Am renuntat la placa pentru ca imi deteriora varfurile... E ceva solutie naturala? sau vreun produs? pentru a face parul drept fara fire rebele...happy

Dau Fundita kiss

Răspuns Câştigător
| Daiana90 a răspuns:

Pai nu stiu...de obicei parul ramane asa cum il usuci (cel putin la mine). Daca in timp ce il usuc il piaptan, sau trag cu mana de suvite si le usuc pe rand, imi raman drepte iar daca il usuc asa cum imi vine mie, pur si simplu dau cu uscatorul atunci raman cu el cret pana la urmatoarea spalare. Daca chiar nu merge asa, atunci iti recomant sa iti dau cu spuma dupa ce te speli pe cap si apoi cand te usuci sa dai cu piaptanaul pentru a-l indrepta, sau incearca sa il usuci asa drept, cum e cand ii ud. Poti da si cu fixativhappy. Sper ca te-am ajutat:*:*:*

4 răspunsuri:
| AGGA a răspuns:

Parul rebel nu prea ai cum sa il faci sa stea drept decat cu placa care dupa cum spuneai tu nu este o solutie buna, iti spun din propria experienta ca orice produse ai incerca daca ai natural in par nu va sta drept, iti propun sa il incretesti pentru ca daca iti este usor buclat reusesti asta fara ondolator cu ajutorul spumei de par sau alte produse destinate parului cu tendinte de ondulare decat sa il intrepti in plus parul natural cu bucle si onduleuri este la moda anul acesta si daca asa ti l-a dat Dumnezeu inseamna ca stie el de ce, adica sigur iti sta bine creatatongue:*happy

| iuliaoprea a răspuns:

Eu am parul lung si des si foarte voluminos. Singurele produse care ma multumesc sunt cele de la Satinique, Amway. Cel putin balsamul de par, practic iti lipseste varfurile despicate. Important e cum folosesti samponul, balsamul si cat de des te speli, in functie de tipul de par etc. Eu dupa ce ma spal (desi nu e recomandat) il pieptan si apoi il usuc si sta drept de zici ca l-am indreptat cu placa. Sper ca ti-am fost de folos. Contact: black_rose_admirer

| dienuk a răspuns:

Pai. pentru a proteja parul trebuie sa-ti dai cu un ulei special inainte de a`l intinde cu placa happy e de la kallos. e fte bun. il folosesc si eu si nu mi se mai arde parul d la placa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am parul cret ca tine si se intampla acelasi lucru, mie imi place, de ce sa-ti strici parul doar pentru un moft, ca asa se poarta, tunde-te scurt si sa vezi ce frumos se aseaza, in fata mai lung si la spate 1 mm.