| anonim_4396 a întrebat:

pe facebook am urmarirea activata,iar unele persoane care mi-au tr cerere si nu le-am acceptat inca imi apar ca ma urmaresc.ce as putea sa fac sa nu ma mai urmareasca? nu vreau sa dezactivez urmarirea, ci doar sa "scap" de acele persoane. funda si vot.

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Probabil nu le-ai dat accept dar nici refuz la cererea lor de prietenie, Intra la cereri si le stergi de acolo solicitarile de prietenie si nu vor mai aparea ca te urmaresc. In plus, exista mereu si functia block daca nu vrei sa te mai gaseasca vreodata pe facebook.

| Lynnfield a răspuns:

Te molestează.

| smileformepls a răspuns:

Nu poti sa-i opresti sa te urmareasca decat daca ii blochezi.Cand sunt logati n-o sa poata sa intre pe pagina, dar cand nu sunt ei pot cauta pe net numele tau si pot intra, dar nu cred ca pot ei sa stie asta.