| alexandra7199271 a întrebat:

Buna, pot sa imi pun in cremă de corp câteva picături de ulei de ricin? Am pielea foarte uscată pe picioare și am auzit ca e bine.o sa mi crească părul mai mult sau mai repede?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Articolul de mai jos, spune ca acest uleiul de ricin se foloseste si in produsele cosmetice pentru piele, deci nu este folosit numai pentru par, recomand sa citesti pana la capat :

https://www.catena.ro/ulei-de-ricin-beneficii-dovedite

| alina2k18 a răspuns:

Nu prea are asa efect bun.
Mai bine pui cateva picaturi de acid hialuronic sau proteina de matase. Eu imi pun si in msca de par si in crema de corp.

https://comenzi.bebetei.ro/......al-p351957

Proteina de mătase pentru PIELE
-îmbunătățește hidratarea pielii
-menține nivelul optim de hidratatre
-este substantiv pentru piele (rămâne atașat după spălare/clătire)
-penetrează ușor stratul superior al epidermei
-conferă suplețe pielii
-conferă un ușor efect protector
-îmbunătățește elasticitatea pielii
-catifelant, pielea se simte mai fină și mătăsoasă

| ioana748 a răspuns:

Si uleiul de bebelusi ajuta la pielea uscata.
happy

| Negroo a răspuns:

Vrei sa-ti creasca parul pe picioare? Ciudat. Stiu ca femeile se epileaza sa-l dea jos.