| anonim_4396 a întrebat:

Recent am incercat un nou salon pentru a ma pensa si rezultatul nu a fost cel pe care l-am vrut. Eu aveam sprâncenele destul de groase si dese pana sa ma duc aici, dar acum le am subtiri pentru gustul meu si mult mai putin vizibile. Intrebarile mele sunt:
1. Am cumparat ulei de ricin pentru ca am citit ca ajuta la cresterea lor...dar pe flacon scrie "solutie uz intern". Credeti ca e bun?
2. In cat timp cresc sprâncenele pentru a ajunge la forma pe care o aveam inainte?

3 răspunsuri:
| tril a răspuns:

Cum zice si @Evolettee, uleiul nu ajuta la cresterea parului. Ba chiar am vazut pe aici o postare in care se spune contrariul.
Daca nu te mai pensezi, sprincenele vor creste. Rabdare.

| wonderwoman123 a răspuns:

Poti sa îți iei un șablon pentru sprâncene si sa le dai cu gel pentru sprâncene. Lăsa crescutu ca durează vreun an.

| Evolettee a răspuns:

1. Uleiul de ricin nu ajuta la creșterea părului pentru că nu ajunge in stratul de piele in care de afla rădăcina firului de par. Toată lumea a înnebunit in ulei de ricin, dar de fapt nu ajuta cu nimic, m-am dat pe gene până am chiorit si n au crescut nici macar un mm.
2. Depinde de fiecare persoana, mie de exemplu nu îmi cresc așa repede și mult. În câteva săptămâni cred că îți cresc, sa zicem doua.(ești genul de persoană cu sprâncene groase )