| Camelutsaa a întrebat:

Sa va spun situatia mea : am parul cret si foarte des. cand e ud, arata foarte bine, dar cand se usuca [ natural] se infoaie si ma descurc foarte greu cu el. nu stiu ce sa fac sa mai scap de volum. de filat, l.am fila de n ori. acum numai vreau sa ma tund. parul e pana la mijloc. vreau sa mai scap de volum si nu stiu cum. m.am gandit. ori ma tund f scurt, desi nu stiu cum mi.ar sta parul. ori imi cumpar placa de intins parul. cu toate ca sunt constienta ca. l arde si. l deterioreaza. Mama nu ma lasa sa-mi cumpar placa. dar nu vreau nici sa. l tund.
Ajutati-ma si dati-mi sfaturi de reducere a volumului. Va rog.
Multumesc :*

Răspuns Câştigător
| 12CrazyGirl21 a răspuns:

Heytongue si eu sunt la fel.cat de enervanta e chestia astasad dar de cand a inceput vara dupa ce fac baie imi piaptan foarte bine parul si nu il usuc cu feon-ul ci il las sa se usuce singur.sadsad dar daca este iarna bineinteles ca nu pot sa il las asa sh il usuc cu prosopul.Sati mai zic ceva daca vrei sa nu aiba parul asa volum mergi la o frizerie sau la coafor sau unde vrei sh spune-i sati fileze parul sau sa iti ia din volum. E o foarfeca speciala care pe o parte este ca piaptanul sh pe cealalta ca sh o foarfeca. Crede-ma face minuni:*:* Funda?

1 răspuns:
| alexaalexandraa a răspuns:

Eu am parul foarte intins, zici ca e intins cu placa. Nu-mi place. Mi-as dori sa il am cret. Cam asa se intampla mereu happy Poti sa iti dai cu gel de par, o sa iti stea mai intins, o sa ti se vada buclele fain. Stiu o fata care il avea asa, se dadea cu gel si ii statea super. Cu placa nu te sfatuiesc sa ti-l faci, nici sa te tunzi. Eu asa cred ca ti-ar sta bine, acum faci cum iti place tie. Cel putin incearca happy Succes :*