| Carmenmaria14 a întrebat:

Sambata am un majorat la prietenul iubitului meu. Faza este ca nu stiu ce as putea purta si nici nu cunosc multe persoane de sex feminin de acolo ca sa ma inspir pentru o tinuta. O idee ar fi sa imi iau pantofi cu toc gros nude si o fustita neagra strana, la partea de sus am probleme, imi puteti da un sfat, va rog?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei! Cred ca ar trebui sa te imbraci cum iti place tie si cum te simti bine tu, in ce te simti in largul tau, daca or sa fie necunoscuti multi e nevoie foarte mare sa te simti lejera si in largul tau, nu cum sunt imbracate celelalte fete invitate... dar bineinteles in limita bunului simt. Fara decolteuri sau fuste mini de ti se vad si chilotii. O sa dea impresia ca vrei sa impresionezi baietii de acolo si plus ca nu cred ca iubitului tau i-ar plăcea sa se holbeze toata seara la iubita lui pe jumatate dezbracata toti baietii. Chiar daca nu ti-ar zice-o in fata un repros in mintea lui tot ar exista. Fustita stramta e ok, e senzual si sexy, ai ales bine dar sa nu aiba decolteu exagerat sau sa fie foarte mini. O lungime puţin de tot mai sus de genunchi e foarte bine daca e! Exprima eleganta! La partea de sus eu as alege un colier simplu respectiv lantisor, si o pereche micuta de cercei usor stralucitori dar care sa nu iasa in evidenta, adica zic ca unele fete obisnuiesc sa isi ia cercei cat talanga mai mari decat capul lor, ceea ce mi se pare oribil, de prost gust, un ruj nude, si un machiaj al ochilor in culori cat mai inchise care sa imi puna ochii in evidenta.Nu as alege un ruj rosu. Creeaza impresia de gata sa ma pup cu toti din incapere, de piți.Iar parul indiferent daca e lung sau scurt eu l-as lasa liber in locul tau! Asta exprima decenta, rafinament etc. Tot ce ti-am zis aici exprima simplitate. Deci, vei crea o impresie buna! Ai ales bine negru la rochita si nud la pantofi, exprima eleganta si simplitate, iar negrul in special mister si decenta. Multa bafta si distractie placuta!

| Carmenmaria14 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru sfaturi o sa tin cont de ele.