| anonim_4396 a întrebat:

Buna,saptamana viitoare imi voi pune pierce in limba,si as vrea sa imi recomandati niste medicamente,apa de gura si cateva sfaturi pentru ingrijirea piercing'ului,mentionez ca sunt foarte bine informata despre tot ceea ce se intampla, dar vreau si alte pareri.Multumesc.De preferat nume de medicamente pe baza de antibiotic.Multumesc.

2 răspunsuri:
| Dianatips a răspuns:

Si eu am pierce in limba de 4 ani si iti spun sincer ca nu am luat niciun medicament. Bineinteles ca metabolismul difera de la o persoana la alta. Evita tot pe baza de alcool pentru ca alcool-ul/spirtul pe rana deschisa duce la puroi. Eu am evitat o luna inclusiv lactatele si bauturile carbogazificate. Primele zile va fi ciudat pentru ca ti se va umfla limba dar dupa isi va reveni. Sa ti cont de acest lucru si sa iti iei un pierce cu tija mai lunga, 2.5 cm pentru ca altfel ti se va face crater in jurul bilei de sus, cam dupa 2, 3 saptamani poti opta pentru unul cu tija mai scurta. Succes big grin

| Camelisa a răspuns (pentru Dianatips):

Multmesc draga, eu sunt in faza ai cand ma informez numai sa imi fie bine laughing incercand in continuare sa o conving pe mama..ca tata e ok.Iti multumesc inca o data! Numai bine