| AlexStefan33 a întrebat:

Buna seara am 20 de ani, de la varsta de 16-17 ani parul meu a inceput sa fie mult mai fragil astfel cade foarte des. Am facut tratament cu ulei de ricin si parul meu s-a mai indesit, dar tot exista problema cu cazutul parului. Folosesc de 2 ani un sampon de copii de la Malizia Baby. Ce tratament imi recomandati imi este frica ca o sa chelesc. Exista diferente semnificative de par rar in partile laterale fata de breton. Multumesc.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce nu mergi tu la un medic pentru niste analize? crezi ca e normal ca la 20 de ani sa patesti asa ceva?

| AlexStefan33 explică (pentru anonim_4396):

Am facut analizele, au iesit perfecte.

| AndreeaAndree1514 a răspuns:

Buna! In primul rand tu trebuie sa faci niste analize pentru a vedea ce problema ai cu adevarat. Ca si sfaturi iti pot spune ca eu folosesc ulei de cocos inainte de fiecare spalare a parului. Il aplici peste tot, stai cat poti minim 30 de minute si apoi te speli normal. Ideea este ca parul se hraneste si din interior! Eu iau un supliment pe baza de spirulina zilnic, ajuta foarte mult parul si pot spune ca mie nu mi-a mai cazut de cand iau spirulina. Mult succes.

| Bwa_Constantin_2001 a răspuns:

Ceai de pelin
este ff bun