| 사람 a întrebat:

As vrea si eu sa-mi dati cateva solutii la urmatoarele intrebari daca se poate spune asa happy:
1. Ceva remedii pentru cosuri(mai natural)?
2. Mi se exfoliaza unghiile foarte repede ce sa fac?
3.Cu ce va expilati pe picioare(crema, epilator, benzi, lama:care e mai buna? cat costa? de la ce firma?happy
si 4.Masti de fata pentru ten uscathappy
P. S. Cat mai natural daca se poate fara produse cumparate daca se poate...:*:**
O SEAra buna!

2 răspunsuri:
| deliamaria13 a răspuns:

1.Bea multa apa.

2. Odata la doua zile inmoaie unghiile in ulei foarte putin caldut.

3.Cu epilator sau ceara.

4.Aici nu stiu, dar cele de mai sus sigur te vor ajuta extrem de mult.

Cu placere!

| LailaLia a răspuns:

1.Eu am incercat cu miere zaharisita, este foarte buna.Curata fata si tot odata remediaza cosurile si punctele negre.Te dai cu ea si freci bine in locurile unde ai probleme dar ai grija nu foarte tare. Apoi te clatesti cu apa calduta, nu fierbinte.

2.Foloseste ulei de masline si suc de lamaie separat sau amestecate intareste unghiile si asa nu se mai exfoliaza.

3. Aparat epilator sau ceara.Smulg din radacina si nu mai ai probleme cu firele de par maxin 2-3 saptamani pana ce radacina se regenereaza.

4.Aici exista mai multe tipuri.Cu ovaz, cu galbenus, cu miere, cu miere si banane.Gasesti pe net cum se prepara
Sper ca te-am ajutat si te pup sper sa-ti fie de folos:*