| halo a întrebat:

Buna seara de cateva zile mi-a aparut o umflatura pe obraz aproape de ochi sa zic un fel de punga... destul de umflat arata urat daca te uiti atent tin sa precizez ca nu aveam inainte de la ce poate fi cum pot scapa de aceasta umflatura...?

Răspuns Câştigător
| Claudiu709 a răspuns:

Acela este un chist seboreic suprainfectat!
Am avut si eu asa ceva. Apare in urma infectarii unei zone la fata.De exemplu iti cresc cosuri, tu le spargi si ele se infecteaza, la fel si in cazul punctelor negre le scoti si se poate infecta zona!
In acea `umflatura` se afla puroi.Nu o sparge de capul tau pentru ca puroiul iti ajunge in sange, apoi foate usor la creier, deoarece este situat pe fata.
Singura solutie este sa consulti un dermatolog pentru a-ti elimina acel sac cu puroi!
Daca iti mai apare odata in aceeasi zona, du-te la dermatolog si spune-le sa iti scoata radacina care iti cauzeaza asta!
Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| GeorgyGirl a răspuns:

Probabil o alergie sau machiaj de la frig poate fi de la multe chestii oricum nu fa nimic de capul tau mergi la doctor mai intai si iti va recomanda el ce e de facut!

| Albastru45 a răspuns:

Spala-te pe fata cu urina de vaca.