| ingerasul1612 a întrebat:

Am 14 ani si cam de doi ani am cosuri. La inceput aveam cateva pe frunte, dupa am mai avut si pe obraz foarte putine(de 3 luni nu mai am nimic pe obraz) si acum din nou am pe aproape toata fata. Mai nou mi-au aparut si cosuri foarte adanci si dureroase pe barbie si nu mai zic ca arata foarte urat... Voiam sa va intreb: daca acum am cosuri, o sa le mai am si in cativa ani sau cand voi fi adult? Sau cam cat timp le voi mai avea?

Răspuns Câştigător
| Smyle001 a răspuns:

Evita sa pui mana pe fata nu te apuca sa dai cu dermatolog sau alte nebunii. Pielea fetei este foarte sensibila, incearca sa o pastrezi curata este foarte important sa te speli des pe fata, Cel mai bun remediu natural seara inainte de somn ia un graunte de usturoi taiel in doua si aplica pe zonele cu cosuri contine antibiotic si e foarte bun succes.

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

E diferit de la o persoana la alta. Trebuie neaparat sa consulti un dermatolog. Posibil sa iti dea antibiotice si cateva creme. Eu folosesc La Roche Posay gel de curatare, affaclar duo+ si acne out crema activa. Toate prescrise de medic. Daca vrei le poti incerca dar cel mai bine e sa te sfatuiasca medicul.

| 393Dan a răspuns:

Pe la 18 ar trebui sa ti se mai rareasca, ca pe la 20 sa ai fata curata. Asa ca nu-ti fa griji, e trecator.