| Maia069 a întrebat:

Buna seara! Eu am par nedorit pe mâini, mă poată ajuta cineva cu o rețetă care sa mă ajute sa scap de parul nedorit pentru totdeauna? Nu stiu daca știti vreo una, aștept răspunsuri va rog. Seara buna și aștept cat mai multe va rog!$&

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Retete minune nu exista, cum nici tratamentul cu laser nu-ti poate indeparta parul permanent de pe corp, dar exista optiuni de eliminare temporara a parului: prin epilare cu ceara calda, cu zahar cald, cu crema depilatoare, cu aparatul de ras, sau cu benzi de ceara sintetica.

| dullcat a răspuns:

Buna.Singura solutie permanenta este indepartarea prin sedintele cu laser.Altele nu exista, cele comune fiind doar temporare (lama, crema epilatoare, epilare cu zahar/ceara etc).

| ValentinMihai78 a răspuns:

Mergeți la medic dermatolog. El poate face analize medicale și stabili cauza pilozității excesive.
Altfel nimic nu ajută!