| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Am 13 ani și vreau să scap de părul nedorit de pe mâini, dar mama mea nu este de acord, spunând că sunt prea mică.Cum aș putea să o conving să mă lase să mă epilez?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Eh na, uite ca si eu tot de pe la 13/14 ma epilez pe maini si supravietuiesc. laughing Mai bine efortul asta mic decat sa fie deranjata de aspectul asta.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De ce trebuie sa te lase ea? Epileaza-te tu si gata. Ce-ti poate face? ITi lipeste parul la loc/

| darrio2007 a răspuns:

Are dreptate mama ta. Ai sa-i grabesti cresterea si toata viata vei avea o povara in plus cu parul de pe maini.

| darrio2007 a răspuns (pentru Adry05):

Si acum cati ani ai? 15?

| Adry05 a răspuns (pentru darrio2007):

Aproape 20

| darrio2007 a răspuns (pentru Adry05):

Multumitor!

| Adry05 a răspuns (pentru darrio2007):

Eh na, uite ca si eu tot de pe la 13/14 ma epilez pe maini si supravietuiesc. laughing Mai bine efortul asta mic decat sa fie deranjata de aspectul asta.

| UchihaEmiko a răspuns:

Umn...ascult-o pe mama ta. Ești încă mică, nu ai de ce să te epilezi. O să îți crească tot mai des și gros și o să trebuiască să te epilezi tot mai des. Așteaptă până când o să mai crești și ai să poți atunci să îți dai seama dacă vrei și merită cu adevărat să te epilezi. Îți spun eu, nu se merită la vârsta ta. Nici măcar nu e deranjant. Și dacă râde cineva de tine din cauza asta. e plin de frustrări și nu are de ce să se ia.