| anonim_4396 a întrebat:

O intrebare pentru fete. Cine imi poate da cateva detalii cu privire la fotoepilare? Am auzit ca scapi de parul nedorit pentru totdeauna, dar nu stiu de la ce virsta se poate trece prin aceasta procedura? E dureros? E cu adevarat eficient? Cam care ar fi pretul? Dau funda pentru cele mai bune raspunsuri.

2 răspunsuri:
| EyeCandy a răspuns:

Poți să faci fotoepilare de la 14 ani în sus și în orice caz după ce ți-a venit menstruația. și nu scapi de el pentru totdeauna. eu fac și în fiecare lună trebuie să merg; e ca un fel de tratament. după un anumit timp, părul nu va mai crește.
Sper că te-am ajutat :*

| BereCuLamaie a răspuns:

Nu este pentru totdeauna, dupa ce ca cei de la salon iti iau banii pe proceduri care mai de care "eficiente", parul va incepe sa creasca dupa un an [un an jumate, 2, depinde de fiecare] dar nu este o procedura pentru indepartarea definitiva a parului nedorit de pe corp, ci doar pentru o perioada de timp!