| Andradutsa a întrebat:

intrebarea mea este urmatoarea: stiti cumva niste remedii pentru intarirea radacinii firului de par? din proprie experienta, nu copy-paste dupa nett. Eu am firul de par relativ tare, nu se rupe, in schimb am radacina foarte, foarte mica. adica daca bag mana in par raman cu foarte mult par in mana.

Răspuns Câştigător
| powergirl a răspuns:

Ai nevoie de o regenerare a parului poti folosi de ulei de ricin nu e foarte scump si il gasesti in farmacii, dar rezultatele le vezi dupa cam 2 3 luni ca asta face sa cada parul degradat si creste altul cu radacina mai tare. a dat rezultate la o prietena si sunt vizibile.

5 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Si eu am avut aceasta problema, si am incercat tot felul de remedii naturiste si nu mi-au folosit la nimic, apoi am cumparat de la farmacie fiole de Revalid Tonic, sampon si balsam tot Revalid si dupa o saptamana s-au vazut rezultate, adica parul mi-a cazut din ce in ce mai putin!

| ktlina a răspuns:

Buna! si eu am avut aceeias problema ca tine si am incercat remedii pentru intarirea firului de par de la vichi. merge si daca ai radacina subtire si firul deja gros!

| SweetAl3x a răspuns:

Buna, eu una am inceput sa folosesc tinctura de ardei iute. E foarte buna si am inceput sa o folosesc tot dupa recomandarile prietenelor. E f ieftina si se foloseste diluata cu apa, se tamponeaza radacinile si se lasa cateva ore sau chiar o noapte intreaga. Vei simti o usoara incalzire a scalpului si nimic mai mult, deci nu trebuie sa te sperii. Poti sa o folosesti de 2 ori pe saptamana si vei vedea rezultatele happy

| denisa123456 a răspuns:

Uleiul de migdale natural, se gaseste in farmacii, este forte bun

| 101088 a răspuns:

Spalate cu un ceai facut din frunze de nuc si daca ai posibilitatea sa adaugi si o radacina sau doua de brusture (nu e gluma)de mica am folosit acest truc si rezultatele la mine sunt vizibile