| Cleopatra85 a întrebat:

Metode de crestere rapida a parului cunoasteti? Am auzit de ulei de ricin dar mi se pare prea gros. Pareri va rog?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Nu există metode de creștere rapidă. Părul crește în principal printr-un stil de viață echilibrat, hrană variată, liniște, periere zilnică. De asemenea, consultat un dermatolog care să stabilească ce fel de piele aveți, în zona scalpului, în sensul că este o piele uscată, care se scuamează, rezultând mătreață, piele grasă.
Iar, după aceea alegeți tratamentul, șamponul corespunzător.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar nu exista metoda rapida de crestere a parului!
Parul creste hormonal, cate 1-1.5cm pe luna, indiferent de ce creme, uleiuri sau descantece folosesti.
Uleiul de ricin NU grabeste cresterea parului, ci intareste radacina firului de par!
Uleiul seincalzeste in praelabil si se pune caldut, numai la radacina firului de par, ca sa-i intareasca radacina.

| ancaval a răspuns:

Ulei de ricin, da.

| Digikey a răspuns:

Ulei de ricin, dar cateva picaturi ca sa nu ai plete dintr-o-data.

| Cleopatra85 explică (pentru Digikey):

Vezi poate ai treaba

| Bibi547 a răspuns:

Buna. Eu am citit ca samponul de cal e bun.